Açığa geçilmeli mi?

Öncelikle açığa geçmek öyle kolay değil artık, sırf istedin diye geçemiyorsun.

Bunun haricinde, eğer zaten okuldan bir verim alamıyorsan kendin çalışmaya başlardın, onu yapmayan adam evde nasıl kendine plan program yapıp uygulayacak?

Maddi durumun elveriyorsa bir dershane veya etüt merkezi bul, 9-11 konularını son seneye kadar halletmeye çalış. Son sene okulda da bir şey yapmayacaksın zaten günün Full sınav hazırlığıyla geçecek.

Öncelikle açığa geçmek öyle kolay değil artık, sırf istedin diye geçemiyorsun.

Bunun haricinde, eğer zaten okuldan bir verim alamıyorsan kendin çalışmaya başlardın, onu yapmayan adam evde nasıl kendine plan program yapıp uygulayacak?

Maddi durumun elveriyorsa bir dershane veya etüt merkezi bul, 9-11 konularını son seneye kadar halletmeye çalış. Son sene okulda da bir şey yapmayacaksın zaten günün Full sınav hazırlığıyla geçecek.

Hocam bu kişinin psikolojisine ve kişiliğine göre değişir ki. Örneğin sesten ve kalabalıktan rahatsız olan birisi okulda rahat olamaz. Ayrıca okuldan verim alamamasının sebebi öğrencilerden ve öğretmenlerden kaynaklanıyor olabilir.

Hocam bu kişinin psikolojisine ve kişiliğine göre değişir ki. Örneğin sesten ve kalabalıktan rahatsız olan birisi okulda rahat olamaz. Ayrıca okuldan verim alamamasının sebebi öğrencilerden ve öğretmenlerden kaynaklanıyor olabilir.

eğer zaten okuldan bir verim alamıyorsan kendin çalışmaya başlardın

Burada demek istediğim şu, okul çöp olabilir, öğretmen sallamıyor, öğrenciler de dersle alakasız olabilir. Bu durumda yapacağın, okulda imkan ve zaman varsa kitaptan vs çalışmak, yoksa evde videolar üzerinden bu açığı kapatmaya çalışmak olmalı.

Ama arkadaş okula çanta taşıyorum diyor. Şuan kendisi emek vermeyen bir öğrenci nasıl sıfır gözetim ve planlama ile daha iyisini yapacak? Bu işler sanıldığı kadar kolay değil, ipin ucunu bir kaçırırsa toparlayamaz, akranlarından daha da geri kalır.

Burada demek istediğim şu, okul çöp olabilir, öğretmen sallamıyor, öğrenciler de dersle alakasız olabilir. Bu durumda yapacağın, okulda imkan ve zaman varsa kitaptan vs çalışmak, yoksa evde videolar üzerinden bu açığı kapatmaya çalışmak olmalı.

Ama arkadaş okula çanta taşıyorum diyor. Şu an kendisi emek vermeyen bir öğrenci nasıl sıfır gözetim ve planlama ile daha iyisini yapacak? Bu işler sanıldığı kadar kolay değil, ipin ucunu bir kaçırırsa toparlayamaz, akranlarından daha da geri kalır.

Doğru diyorsunuz. İpleri salması doğru değil.

Gerçekten sizin gibi 11 saat ders gören insanlara acıyorum. Nasıl kaldırıyorsunuz anlayamıyorum. Umarım en kısa zamanda bu sistem değişir.
Neden değişsin? Meslek liseleri eleman eğitiyor. Elemanlarda devlet memuru olmadığı sürece 8 saat çalışmayacaklar. 10 hatta 12 saat çalışacaklar.

Meslek lisesi ogrencisiyim 11. sinifa gecmeme çok bir şey yok fakat okul okumak ve ailemin gozunde gerçekten bir şey olarak gorunmeyi istiyorum amma ve lakin okuduğum okul 2 yıldan beri sadece git gel ile geçiyor. Gittiğim okulun öğrencisi, öğretmeni hiçbir şeyi hayatima gram dahi bir şey katmıyor ve okulda bitince her türlü mezuna birakacagim gunde 10 saat ders 1 saat öğle aramız var ve bıkmış durumdayım. Sizce yol yakın iken açığa geçip açıktan günde belli bir saat ders çalışmalı mıyım çünkü bu bana hiç mantıklı gelmiyor. Liseyi bitirsem dahi 2 senem çöpten başka hiçbir şey olmayacak. Açıktan okusam dersime de çalışırım yorulmamda vakitte kaybetmem. Sizin bu konu hakkindaki düşüncelerinizi dinlemek abi tavsiyelerinizi almak isterim.
Okumaya devam et, ayrıca günlük en az bir saat sahaya git, futbol oyna.

Okumaya devam et, ayrıca günlük en az bir saat sahaya git, futbol oyna.
Futbol dedin derinden vurdun. Küçüklüğümden beri futbola merak sarmış durumdayım çok güzel oynarim ve freestyle alanında oldukça başarılı bir oyuncuyum. Mevkim orta saha on numara top dağıtır şut çekerim duran toplar falan filan amma ve lakin yaşadığım yer küçük olduğundan öyle transfer falan o tarz olaylar pek mümkünati yok sadece küçükken güzeldi hayalini kuruyordum artık ara ara oynuyorum bıraktım gibi denebilir. Artık fitnessla uğraşıyorum ve daha çok hoşuma gidiyor.

Futbol dedin derinden vurdun. Küçüklüğümden beri futbola merak sarmış durumdayım çok güzel oynarim ve freestyle alanında oldukça başarılı bir oyuncuyum. Mevkim orta saha on numara top dağıtır şut çekerim duran toplar falan filan amma ve lakin yaşadığım yer küçük olduğundan öyle transfer falan o tarz olaylar pek mümkünati yok sadece küçükken güzeldi hayalini kuruyordum artık ara ara oynuyorum bıraktım gibi denebilir. Artık fitnessla uğraşıyorum ve daha çok hoşuma gidiyor.
Arkadaşlarla halı saha keyfi en iyisi. Profesyonel olmana gerek yok ki. Discord'a gel, mik açamam ama rico1tr ismim. Her neyse çalış ve çabala.

Geri
Yukarı