2016 2.0 TDI Passat çok fazla yakıt tüketiyor

Ya ölçümde ya araçta bir sorun var. Bu 50Km'yi sürekli sıkışık dur kalk trafikte veya sürekli kısa mesafe falan yaptıysanız ancak belki normal olabilir.

Alakası yok hocam, kaza ile aracın yakıtı arasında baglantı nasıl kurdunuz :)

Sorunu çözdüm bu arada petrolcu adam ağzına kadar doldurmamış köye gittik geldik 76 km sonra depoyu dün aldığım yere gittim orada 40 Ti fulledim 260 TL tuttu hocam 6 lt filan aldı 3 gidiş bir de bayır filan vardı yani 3 dönüş yaktı sanırsam. Sonuç 11 tl yakmıyor 3 tl yakıyor

Araç 2016 2.0 TDI 150 bg olandan. Bugün depo biraz eksilmişti. Trip kısmına baktım 50 km gitmiştim. Mazot aldık ağzına kadar doldu 400 TL yazdı. Sonra hesapladık 11 TL yakıyor, sizce normal mi?
11TL yakmasının imkanı yok. Şehir içi 8L civarı yakıyor araç. Normal diyenler neye göre normal diyor anlam veremedim.

Sorunu çözdüm bu arada petrolcu adam ağzına kadar doldurmamış köye gittik geldik 76 km sonra depoyu dün aldığım yere gittim orada 40 Ti fulledim 260 TL tuttu hocam 6 lt filan aldı 3 gidiş bir de bayır filan vardı yani 3 dönüş yaktı sanırsam. Sonuç 11 tl yakmıyor 3 tl yakıyor
3₺ gayet normal, hatta iyimser bir sonuç.

Araç 2 kez kaza yaptık bir kez domuz sürüsü çıktı diğerinde tır sıkıştırdı sol tarafı bariyere girdi ama servisde yapıldı araç kaskoluydu bundan dolayı olabilir mi acaba?

Kapışmak istemiştir, siz yapmayınca kudurup sizi sıkıştırmıştır

Kapışmak istemiştir, siz yapmayınca kudurup sizi sıkıştırmıştır.

Olabilir.

11TL yakmasının imkanı yok. Şehir içi 8L civarı yakıyor araç. Normal diyenler neye göre normal diyor anlam veremedim.

3₺ gayet normal, hatta iyimser bir sonuç.

Pompacının gazabına uğradık aracı fulledim demiş atar atmaz bırakmış sonradan aracı gırtlağına kadar doldurduk aynı yerden 75 km gittikten sonra bir daha doldurduk 250 TL mazot aldı şu an hesabımıza gore 3.5 yakıyor.

@hawtsauce ilgili video kaza ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olabilir.

Pompacının gazabına uğradık aracı fulledim demiş atar atmaz bırakmış sonradan aracı gırtlağına kadar doldurduk aynı yerden 75 km gittikten sonra bir daha doldurduk 250 TL mazot aldı şu an hesabımıza gore 3.5 yakıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3.5 civarı olması gereken civarda zaten. Dediğim gibi.

Araç 2016 2.0 TDI 150 bg olandan. Bugün depo biraz eksilmişti. Trip kısmına baktım 50 km gitmiştim. Mazot aldık ağzına kadar doldu 400 TL yazdı. Sonra hesapladık 11 TL yakıyor, sizce normal mi?

2.0 motor normal ama 11TL biraz çok bizde 2.0bi-TDI amarok var ağır araç ama 9-10 lt civarı yakıyor siz çok yükleniyorsanız yakması normaldir.

Olabilir.

Ovv Allah korumuş. Geçmiş olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı