2018 1.6 Corolla 1. Ve 2. Vitese zor geçiyor ve uğultu yapıyor

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Araç 2018 1.6 Corolla manuel 10 bin km. 1. vites ve 2. vitese takarken takılmalar yaşıyorum. Ve bu viteslerde uğultu sesini duyuyorum. 1.viteste çok oluyor bu ikide biraz daha az 3'te az da olsa duyuluyor.

Önceden bunu yapmıyordu.

Canım sıkılmaya başladı.

Neden olabilir bu?

Sıfır arabada şanzıman sorunu olur mu ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Debriyaji hatırlamıyorum ama boşa alınca kesiliyor.
Debriyajla bir dene. Ses kesiliyorsa sorun şanzıman kesilmiyorsa baskı balata ya da motordan olabilir. Zor geçmesi genelde senkromeç arızasıdır. Şanzıman yağı değişmediyse ondan da olabilir. Bir sürü varyasyon var yani servis ya da usta bakması lazım.

Debriyajla bir dene. Ses kesiliyorsa sorun şanzıman kesilmiyorsa baskı balata ya da motordan olabilir. Zor geçmesi genelde senkromeç arızasıdır. Şanzıman yağı değişmediyse ondan da olabilir. Bir sürü varyasyon var yani servis ya da usta bakması lazım.
Deneme yaptım kesilmiyor debriyaja basınca.

Eski model bir Corolla'm var. Baskı balata değişimine gittim. Usta arabaya oturdu, viteste gaza basinca geri atma vardi. Bu ne zamandır böyle diye sordu. 6 senedir böyle hep ve hiç umursamadım ve hiç acımadım dedim. Usta bu araba beni hep şaşırtıyor başka araba olsa şanzıman kucağında usta ararsın dedi 😂.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı