2019'da sistem toplanır mı?

Bazılarınız şimdi hemen al demiş inanın imkanım olsa hemen alırdım ama dersler aile para gibi faktörler engel oluyor seneye yazın alacağım ilk fırsatta elimdeki tüm parayı dolara yatıracağım tavsiyenize uyacağım bence de dolar düşeceğe pek benzemiyor.iyi günler.
Merhaba belki farklı bir bakış açısı getirebilirim sana, büyük ihtimalle 2019 da ekran kartlarının fiyatları düşecek, lakin bu dolara bağlı olmayacak. Dolar almak istiyorsan bugün al çünkü yarın FİTCH Türkiye'nin kredi notunun açıklayacak ve beklenti negatif yönde buna bağlı olarak da dolar artacak. Anlık alıp satabilirsen dolar başına 30 kuruş kkazanabilirsin.Yıl sonu tahminleri 5.10 doların bu arada. Ekran kartlarının fiyatları düşecek dedin derseniz mining artık para kazandırmıyor. Özellikle ABD nin BitCoin i yasaklaması ve daha bir çok ülkenin de bunun için harekete geçmesi miningde para kazanmayı imkansız hale getirecek. Bundan dolayı da piyasaya yeni gelen ekran kartları yok satmayacak ve doğal olarak arz talep dengesinden dolayı fiyatı düşecek. Ve 1080 alacak kadar para biriktirdiysen biraz daha biriktirip 1180 almanızı tavsiye ederim.

Valla ben hem ryzen 2300xin çıkmasını bekliyorum hem de ikinci el sistemlere bakıyorum ama fiyatlar ateş pahası sistem biliyorum uygun fiyata adam kasayı açtırmam parçaları çıkarıp bakamazsın o kadar zahmete giremem diyor, dolayısıyla ucuz etin yahnisi yavan olmaması adına alamadık bekliyoruz.

Merhaba belki farklı bir bakış açısı getirebilirim sana, büyük ihtimalle 2019 da ekran kartlarının fiyatları düşecek, lakin bu dolara bağlı olmayacak. Dolar almak istiyorsan bugün al çünkü yarın FİTCH Türkiye'nin kredi notunun açıklayacak ve beklenti negatif yönde buna bağlı olarak da dolar artacak. Anlık alıp satabilirsen dolar başına 30 kuruş kkazanabilirsin.Yıl sonu tahminleri 5.10 doların bu arada. Ekran kartlarının fiyatları düşecek dedin derseniz mining artık para kazandırmıyor. Özellikle ABD nin BitCoin i yasaklaması ve daha bir çok ülkenin de bunun için harekete geçmesi miningde para kazanmayı imkansız hale getirecek. Bundan dolayı da piyasaya yeni gelen ekran kartları yok satmayacak ve doğal olarak arz talep dengesinden dolayı fiyatı düşecek. Ve 1080 alacak kadar para biriktirdiysen biraz daha biriktirip 1180 almanızı tavsiye ederim.
Elimden geldiğince hızlı olmaya çalışacağım zaten 1080 i rakam için söylemiştim o zamanki fiyat performans olarak en uygun sistemi alırım.

Bu nasıl olacak peki?
Öyle bir şey imkansıza yakın gibi gözüküyor. Ne gördüğünüzü merak ettim işin gerçeği. TL nin değerinin artması için uluslar arası ticarette talep edilen bir bir para birimi olması gerekir. Bu durum içinde ya tamamen senin üretimini yapıp dünya ülkelerine TL biriminde satışını yaparsın ya da yine dünya ülkeleri ile ticari anlaşmalar yapar TL kullanımını sağlarsın. Türkiye de kullandığın TL paranın değerini etkilemiyor maalesef. Hepsi arz-talep meselesi. Hangisine talep fazla olursa o değerlenir.
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu acaba?

Toplayabildiğiniz an toplayın, dolar Falcon Heavy'den hızlı yükselecek. Piyasadaki bileşenler gayet güzel bileşenler, endişe etmeye, yenisini beklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

Kendi görüşüm.

Sizin görüşünüz olduğunun farkındayım. Sadece nasıl olacak onu merak ettim. Açıklarsanız sevinirim.
Arkadaşlar TL en değerli para birimi olacak demedim değeri artacak dedim. Ekonomi iyi değil fakat yakın zamanda iyileştirmeler yapılacak bundan eminim. 2019 yılı Türkiye'nin reklam yılı olacak sadece bunu görmek gerekir. Yetkililer gerekli adımları doğru atacaktır. Önüne geleni içeri alacaklarsa 5 değil 15 olur $.

Arkadaşlar TL en değerli para birimi olacak demedim değeri artacak dedim. Ekonomi iyi değil fakat yakın zamanda iyileştirmeler yapılacak bundan eminim. 2019 yılı Türkiye'nin reklam yılı olacak sadece bunu görmek gerekir. Yetkililer gerekli adımları doğru atacaktır. Önüne geleni içeri alacaklarsa 5 değil 15 olur $.
Umarım dediğiniz gibi olur. Lakin durum ve vaziyet bunu göstermiyor. Umarım haklı çıkarsınız ama tek temennim bu yönde.

Paran varsa dolara yatır da, onun haricinde ne yaparsan yap. :) Yoksa 5000 liram var, tutayım, sonra toplarım dersin, bir bakmışsın 5000'e alacağın sistem 7000-8000 oluvermiş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı