2020 MacBook Air vs MacBook Pro

Musa BEYTEKİN

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Arkadaşlar MacBook Pro ve MacBook Air arasında bir seçim yapmak istiyorum fakat karar veremedim. Şunlar için kullanılacak:
-iOS ve Android uygulama geliştirme.
-Udemy üzerinden kurs dinleme.
-Unity ile oyun geliştirme.
-Haftada bir kez video düzenleme.
Alacağım MacBook Pro özellikleri:
-4 çekirdekli i5 1.4 GHz. 3.5'e kadar Turbo Boost.
-16 GB lpddr3 2133 MHz RAM.
-256 GB SSD depolama.

Alacağım MacBook Air özellikleri:
-4 çekirdekli 1.1 GHz 3.5'e kadar Turbo Boost.
-16 GB lpddr4X 3733 MHz RAM.
-512 GB SSD depolama.

Arkadaşlar fiyatları arasında fark yok.
Donanımsal olarak Air daha iyi fakat birçok kişi Pro modelini önermiş.

İkisi arasında kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook Air hakkında pek iyi şeyler duymadım hocam internette. Apple iyidir diye yapışmadan önce bakmak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teknik detayi bilmeyen yorum yapmamali. Kesinlikle Pro. Air de sogutma yok, pasif sogutma mevcut ve chrome kullanirken bile frekans dususleri gozlemleniyor. Hele siz bir video yada unity tarafinda build almaya calistiginizda Air in cekecegi aciyi dusunun :) Ben daha agir isler icin pro kullaniyorum ve sorun yasamiyorum. Air deneyimimde oldu ve oldukca sancili bir surecti.
Air ile pronun farki zaten burada devreye giriyor. Teknik islere odaklaniyorsaniz Pro tercihiniz olmali. 256gb yeterli olmayabilir evet fakat tasinabilir yada cloud storage cozumleri ile eksiginizi tamamlayabilirsiniz.

Air hafif günlük iş amaçlı üretimiş modelidir sağlam işlerle uğraşacaksanız Pro almak gerekir böbrek möbrekçi soğuk espirileri bir kenara fiyat zaten oynama yapar gibi. Bütün Pro ve air modellerindeki SSD Samsung M.2 SSD kendiniz 512 GB çıkartabiliisiniz tavsiyem.

Air hafif günlük iş amaçlı üretimiş modelidir sağlam işlerle uğraşacaksanız Pro almak gerekir böbrek möbrekçi soğuk espirileri bir kenara fiyat zaten oynama yapar gibi. Bütün Pro ve air modellerindeki SSD Samsung M.2 SSD kendiniz 512 GB çıkartabiliisiniz tavsiyem.
Eger yeni modeller ise ne yazik ki ssd leri degistiremez, onlarda anakarta dahili olarak geliyor degistirmek mumkun degil yanlis yonlendirmemekte fayda var. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı