2020 TYT AYT çalışma kitap önerisi

Selvan

Decapat
Arkadaşlar 2020 yılında üniversite sınavına giriyorum. Bana TYT AYT için Matematik ve Türkçe için soru bankası öneriri misiniz? Matematik'de temelim kötü bunun icinde antremanlarla Matematik alacağım sizce nasıldır? Türkçe'de bol paragraf ve dil bilgisi soruları çözeceğim. Matematik ise yeni nesil problem falan olsun. Sizce hangi kitapları almalıyım ve fen bilgisi ne nasıl çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Antremanlar ile matematik temel oluşturma adına yardımcı olabilir. Tavsiyem bunla başlayıp daha sonra yavaş yavaş yükseltmenizdir. Orta seviye olarak karekök alabilirsiniz. Üst seviye olarak gerçekten uğraştırıcı ve çözüldüğünde çok fark yaratan sorular görmek isterseniz birey dershanelerinin c serisi ve bulabilirseniz odtü yayınlarının soru bankalarını çözebilirsiniz.

Türkçe için yayın olarak Altın Anahtarı tavsiye edebilirim. Güzel kitapları var. Pek pahalı da değiller. Aşağıdaki bağlantıdan kitaplara bakabilirsiniz.

Matematikte Üçdörtbeş'in TYT kitabı güzel, soruları basitten zora doğru gidiyor. İlk 40 sayfayı çözdüm daha, en kolay konudan bile güzel problem soruları var.

Arkadaşlar 2020 yılında üniversite sınavına giriyorum. Bana TYT AYT için Matematik ve Türkçe için soru bankası öneriri misiniz? Matematik'de temelim kötü bunun icinde antremanlarla Matematik alacağım sizce nasıldır? Türkçe'de bol paragraf ve dil bilgisi soruları çözeceğim. Matematik ise yeni nesil problem falan olsun. Sizce hangi kitapları almalıyım ve fen bilgisi ne nasıl çalışmalıyım?
Türkçe kesinlikle karekök öneririm çok kaliteli soruları var özellikle paragraf soruları. Matematik için 345 TYT soru bankası alabilirsin. Kolaydan zora doğru gidiyor, ÖSYM tarzı soruları baya kaliteli. Temel atmak için antrenmanlarla matematiğe gerek olacağını zannetmiyorum. Fen içinse sana tavsiyem kimya o kadar kolay bir ders ki bunu sakın aksatma. Biyoloji de keza öyle, bu iki dersi düzgün çalışıp düzenli soru çözersen(çok değil düzenli çözmek önemli) fulle yakın yapabilirsin. Fizik ise gerçekten çok soru çözmen gereken bir ders. Pratik yaparsan fizikten soru kaçırmazsın. AYT kısmında artık yorum soruları fazla çıkmaya başladığından düzgün bir çalışma ile halledilebilir. Kitap olarak kimya ve biyoloji için palme, biyoloji için bilgi sarmalı ve fen bilimleri önerebilirim. Fizik için de palmeyi önerebilirim çok kaliteli soruları olmasa da konu anlatımlısını alırsan işini fazlasıyla görecektir. Unutmadan geometriyi de aksatmamanı tavsiye ederim. Geometri temelinin olduğunu düşünmüyorum(matematikten dolayı), antrenmanlarla geometri kitabı alıp başlayabilirsin, ilk kitabı full üçgenler üzerine, iyice kavrarsan üçgenleri geometride sıkıntı yaşaman çok zor olur. Geometride orta seviye kaliteli kitapsa kesinlikle birey b. Sorun olursa cevaplayabilirim.

Birey C almanızı önermem. Zor kitap istiyorsanız Acil yayınlarını alın. AYT matematik soru bankası zor soru soran bir kitap değil ama gerçekten güzel sorular soran bir kitap. Özellikle integralinizi belli bir seviyeye getirmenizi sağlayacaktır. TYT kitabı ise gerçekten fazla zorlayıcıdır. Kafa bunaltır ve gereksiz zor soruları vardır. TYT için Çap Yayınları'nın zor bir kitabı vardı. İsmini hatırlayamıyorum şu an ama TYT için alınıp kısmen zorlanarak çözebileceğiniz güzel bir kitaptı.

Benim önerilerim matematiğiniz belli bir seviyede ise geçerli. Gerçekten kötü bir matematiğiniz varsa Birey çözmenizi önerebilirim. Hem A hem B kitaplarını çözerek matematiğinizi geliştirebilirsiniz ama pek sınava yönelik soruları yoktu. Yeni baskılarında daha güzel ve yeni sisteme uygun sorular bekliyorum.

Antremanlar ile matematik temel oluşturma adına yardımcı olabilir. Tavsiyem bunla başlayıp daha sonra yavaş yavaş yükseltmenizdir. Orta seviye olarak karekök alabilirsiniz. Üst seviye olarak gerçekten uğraştırıcı ve çözüldüğünde çok fark yaratan sorular görmek isterseniz birey dershanelerinin c serisi ve bulabilirseniz odtü yayınlarının soru bankalarını çözebilirsiniz.
İlk 4 kitabını bitirsem temelimi oluştururmu, yani onları bitirdikten sonra full yeni nesil soru çözmeye başlayabilirmiyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı