2020 yılında Windows 8.1 kullanılır mı?

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
Şu anda kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro. Sistemimde 8 GB RAM var ve Windows 10 gerçekten aşırı RAM tüketiyor. Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum W8.1 kuruluydu ve çok az RAM tüketiyordu. Sırf bundan dolayı Windows 8.1 kullanılır mı?

Şu anda kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro. Sistemimde 8 GB RAM var ve Windows 10 gerçekten aşırı RAM tüketiyor. Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum W8.1 kuruluydu ve çok az RAM tüketiyordu. Sırf bundan dolayı Windows 8.1 kullanılır mı?
Hayır. Güncel olan en iyisidir.

Artı -8 Eksi
Neden kullanılmasın? Fakat o işte farklı bir şey var. Ben 4 GB RAM ile sıkıntısız Windows 10 Pro kullanıyorum. Siz isterseniz temiz kurulum ile Windows 10 Single Language sürümüne geçiş yapabilirsiniz. O en hafif Windows 10 sürümüdür?

Neden kullanılmasın? Fakat o işte farklı bir şey var. Ben 4 GB RAM ile sıkıntısız Windows 10 Pro kullanıyorum. Siz isterseniz temiz kurulum ile Windows 10 Single Language sürümüne geçiş yapabilirsiniz. O en hafif Windows 10 sürümüdür?
En hafifler LTSC/LTSB olarak geçmekte. Ancak güncellik açısından Windows 10 Home N, kurulmasını öneriyorum. Ayrıca debloat işlemi ile Store uygulamaları silinerek daha performanslı bir Windows elde edilebilir.

Win 10 performans olarak da arayüz olarak da Windows 7 ve Windows 10'dan daha güze, iyi. Güvenlik konusuna gelmeyelim bile.
Windows 10, Windows 10'dan performans olarak daha mı iyi ? 😁

Şahsi fikrim Windows 10'un daha iyi olduğu yönünde. Win 8.1 kullanacağıma 10 olmazsa 7 kullanırım daha iyi.

Geri
Yukarı