2020 YKS sınavına hazırlananlar için video ders önerisi

üçikibir

Centipat
2020 YKS sınavına hazırlık yapanlar için video ders anlatım önerilerim var. Bu video ders anlatım videolarıyla YKS sınavına hazırlanan arkadaşlarımızın netlerinde artış olacağını ve bu hususta da başarılı olacağını tahmin ediyorum. Bu videoların bana çok katkısı olmuştu, size de tavsiye ederim. Aşağıda konuyu anlatan hocalarımızı ve nasıl anlattıklarına dair bilgiler verdim, hepinize başarılar dilerim.

2020 YKS VİDEO DERS ÖNERİSİ;

1. Türkçe: Gizem URAL (Konu anlatımı sadedir, fazla detayın içinde boğmamaktadır ve YKS sınavı için yeterlidir)
  2. Matematik: İlyas Güneş (YouTube'de en iyi Matematik anlatan eğitimci diyebilirim)
  3. Tarih: Ramazan YETGİN (Ramazan Yetgin, Türkiye'nin en iyi sayılı Tarih Öğretmenlerinden biridir. 2014,2016 ve 2017 videolarında hem KPSS hem de YKS öğrencilerine çok faydalı olmuştur. )
  4. Coğrafya: Yavuz Tuna (Anlatımı akıcı ve anlattığı konuyla ilgili sürekli farklı soru çeşitleriyle anlatım sağlamaktadır. )
  5. Felsefe: Can Köni (KPSS ÖABT sınavları için video çekiyordu şimdi de YKS için video çekmeye başlamış. Aynı şekilde Can Köni hocamızın da anlatımı güzeldir. )
  6. Kimya: Kimya Adası (Anlatımı çok akıcı ve sadedir, notlarını A4 kağıdı üzerinde toplamıştır ve notları sizi boğmamaktadır. Çalışırken zevk alacağınıza eminim. )
  7. Fizik: Umut Öncül (Fiziğin babası)
  8. Biyoloji: Selin Hoca (Selin Hocayla ilgili pek bir bilgim yok ama yorumları incelediğimde genel olarak bütün arkadaşlar Selin Hocamızın anlatımından memnun kalmıştır)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki videoların ilk 5 dakikalık kısımlarını izledim. Rezalet. Sınavda bir şeyler yapmaya çalışacak koyun yetiştiren sistem arıyorsanız evet haklısınız, en iyi matematik anlatan kişiler. Geometride ona buna kural demeler, her şeyi ezberletmeler. Türevi direkt üstü bir eksilt, yanına getir demek.
Çok güzel tavsiyeler vermişsiniz.
Mustafa Yağcı gibi ODTÜ mezunu, TMOZ başkanı, adam akıllı ispatıyla, tanımıyla anlatan birisi dururken bunları önermenizi anlamlandıramıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aşağıdaki videoların ilk 5 dakikalık kısımlarını izledim. Rezalet. Sınavda bir şeyler yapmaya çalışacak koyun yetiştiren sistem arıyorsanız evet haklısınız, en iyi matematik anlatan kişiler. Geometride ona buna kural demeler, her şeyi ezberletmeler. Türevi direkt üstü bir eksilt, yanına getir demek.
Çok güzel tavsiyeler vermişsiniz.
Mustafa Yağcı gibi ODTÜ mezunu, TMOZ başkanı, adam akıllı ispatıyla, tanımıyla anlatan birisi dururken bunları önermenizi anlamlandıramıyorum.
Merhabalar, Mustafa Yağcı isimli hocamızı bilmiyordum. Onu da sizin önermeniz iyi bir şey olmuş. Sonuçta sınava hazırlanan arkadaşlar için iyi olur. Yukarıda belirtmiş olduğum hocaların hepsi kendi alanında uzmandır. Şayet bana da yardımları dokunmuştur ondan dolayı da arkadaşları faydalandırmak istedim. Bu hocalar sayesinde binlerce kişi iyi yerlere geldi. Sadece videonun ilk 5 dakikasını izleyip bu şekilde değerlendirme yapmak doğru değildir.

Sadece videonun ilk 5 dakikasını izleyip bu şekilde değerlendirme yapmak doğru değildir.
ODTÜ matematiğe iyi denmeyecek puanlarla bile çok rahat girilebiliyorken o tahsilli kişilerin 1 dakika bile videolarını izlemeden çok rahat yorum yapabilirim. Matematik anlatmıyorlar. Sınavda anlattıklarından aklınızda kalanları nasıl doğru yaparsınız bunu anlatıyorlar. Üniversitede analiz dersinde bu videolar ile çalışan herkes çuvallar.

ODTÜ matematiğe iyi denmeyecek puanlarla bile çok rahat girilebiliyorken o tahsilli kişilerin 1 dakika bile videolarını izlemeden çok rahat yorum yapabilirim. Matematik anlatmıyorlar. Sınavda anlattıklarından aklınızda kalanları nasıl doğru yaparsınız bunu anlatıyorlar. Üniversitede analiz dersinde bu videolar ile çalışan herkes çuvallar.
Ya hocam konu tek Matematik değil ve bu sınavın içinde de tek Matematik yok diğer dersler de var. Diğer derslerdeki hocaların başarıları ortadadır. Ben bugün eğer memur olduysam ve iyi puan aldıysam gerçekten bu hocalar sayesindedir. Üniversite sınavına bu videolar ile çalışan herkes çuvallar dediniz ama o kadar insanın ne kadar iyi yerlere geldikleri ortadadır. Bunları videoların altındaki bulunan yorumlardan da görebilirsiniz.
@Vavien bu konuda sınava hazırlanan arkadaşlar için bir paylaşım yapayım dedim ama maalesef siz burada bilgilendirme değil polemik yaratmaya çalışıyorsunuz.

Matematik için her hoca mübah aşağı yukarı, İlyas Güneş veya Ceyhun hoca gibi her şeye ezber demesin yeter.
Geometri için Metin hocam candır.
Fizik için FormülsüzFizik tavsiye ediyorum, isim önyargı oluşturmasın gayet detaylı bir anlatımı var.

Geometri için Kenan Kara'yı öneriyorum. Mustafa Yağcı konusuna gelince, Türkiye'nin en değerli hocalarından biri olduğu kesin. Fakat zamanı çok kısıtlı olanlar ve ne yapsam kâr diyenler için önermiyorum. Merak edenler ve gerçekten matematik öğrenmek için izlenmeli o adam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı