2020'de Windows 8.1 Kullanmak

Bilgisayarcıyım. Binlerce kez format atmışımdır. Bu zamana kadar Windows 8.1 kadar stabil, sorunsuz ve hızlı çalışan başka bir işletim sistemi görmedim. Yeni toplanan bilgisayarlarda ya da yeni notebooklarda özellikle intel hd grafik kartı -cpu'ya tümleşik olduğu için- sorunu dışında sürücü sorunu da görmedim. Ama Microsoft Windows 8.1 kullanmayalım diye elinden geleni yapıyor. Windows 10 bir şeye yarasa, bir halta benzese ben geçmez miyim? Ama yok işte. Isınamadım bir türlü. Bu arada bir SSD'ye Uefi kurulum yaparsanız böyle bir şey yok dersiniz. Böyle bir hız yok. Ayrıca StartLsBAck başlat menüsü kullanıyorum. Gereksiz tüm animasyon ve geçişler, ekranın sağı-solu-üstü gibi yerlerden çıkan saçma ekranlar ve kullanıcı hesap denetimi falan devre dışıdır. Öneririm.

Bilgisayarcıyım. Binlerce kez format atmışımdır. Bu zamana kadar Windows 8.1 kadar stabil, sorunsuz ve hızlı çalışan başka bir işletim sistemi görmedim. Yeni toplanan bilgisayarlarda ya da yeni notebooklarda özellikle intel hd grafik kartı -cpu'ya tümleşik olduğu için- sorunu dışında sürücü sorunu da görmedim. Ama Microsoft Windows 8.1 kullanmayalım diye elinden geleni yapıyor. Windows 10 bir şeye yarasa, bir halta benzese ben geçmez miyim? Salak mıyım? Ama yok işte. Isınamadım bir türlü. Bu arada bir SSD'ye Uefi kurulum yaparsanız böyle bir şey yok dersiniz. Böyle bir hız yok. Yemişim Windows 10'u. Ayrıca StartLsBAck başlat menüsü kullanıyorum. Gereksiz tüm animasyon ve geçişler devre dışıdır. Öneririm.
Hocam hiç bir insanı kazıkladınız mı? :D

windows xp'den sonra en sevdiğim işletim sistemi windows 8.1 dir.Windows 8 ilk kullandığımda çok berbat demiştim sonra 8.1 gönlümü almayı başardı :D

Windows 10’da metro arayuzunu azicikta olsa hissedebilmek icin baslangici tam ekran kullaniyorum. Onun disinda 2017-2018 yilinda Start 8 uygulamasi ile o baslangic temayi kazandirmistim. Bu arada Start 8 uygulamasi Windows 8 icin yapilmis bir uygulamadir (Windows 10’da kullaniyordum). Yanlis bilmiyorsam Start 10 diye bir program var. Onda o tasarim var mi bilmiyorum ama yukleyip denemekten zarar gelmez bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı