2020'de Windows 8.1 Kullanmak

berkezz

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi Windows 10'da metro arayüzü yok. Bildiğim kadarıyla başlangıcı tam ekran kullanmak harici metro arayüzünü kullanamıyoruz. O da tam sayılmaz.

Yeni bir sistemde Windows 8.1 kullanmak mantıklı mı? Windows 10'da Metro arayüzü aktif edilebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Bildiğiniz gibi Windows 10'da metro arayüzü yok. Bildiğim kadarıyla başlangıcı tam ekran kullanmak harici metro arayüzünü kullanamıyoruz. O da tam sayılmaz.

Yeni bir sistemde Windows 8.1 kullanmak mantıklı mı? Windows 10'da Metro arayüzü aktif edilebilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Metro arayüzünün açılmasını bilmiyorum ama 8.1in desteği bitmediği sürece kullanabilirsin.

Bende 8.1 kullanıyorum dostum, çok memnunum. Hiçbir sorun olmaz destek devam ediyor Windows 8.1'e.

1588548659651.png

Bu belki biraz metro arayüzüne benzetir :)

Şuanlık metro arayüz konusunda pek bir bilgim yok.Ama windows 8 temel hizmet 2018'de bitmişti.Genişletilmiş hizmet ise 2023'de bitecek.O yüzden windows 8.1 bu devirde mantıksız kalıyor

Bu ayarla kısmen geri getirebilirsin. Bence kullanmak mantıklı değil.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    69,5 KB · Görüntüleme: 54
Ben bu zamana kadar ilk kez Win 10 formatı atıp 10 dakika sonra donan bir PC gördüm. 10-15 kere denedim. En son 8.1 kurdum. Zaten 4 GB RAM'i var ve yetmiyor. Servislerin kapalı olduğu bir 8.1 kurdum. Boşta 600 MB RAM harcıyor. Chrome açıkken 1.1 GB civarı.

Ben bu zamana kadar ilk kez Win 10 formatı atıp 10 dakika sonra donan bir PC gördüm. 10-15 kere denedim. En son 8.1 kurdum. Zaten 4 GB RAM'i var ve yetmiyor. Servislerin kapalı olduğu bir 8.1 kurdum. Boşta 600 MB RAM harcıyor. Chrome açıkken 1.1 GB civarı.
Windows 10 daha piyasaya sürülmeden Insider olarak kullandım bu zamana kadar, donanım ayarlarınız ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Debloat yaparak sistemi şu an bile rahatlatabilirsiniz ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı