2021 kira beyannamesine depozito dahil mi?

Quoniam

Decapat
Merhaba, 2021 yılı için ilk kez kira beyannamesi veriyorum. Kirayı ilk kez 17.08.20 tarihinde depozitosunu aldım. 15.09.20 ise ilk kez kira ödemesini aldım. Depozito dahil 7.320 TL oluyor. 1 ay ödemesini yapılan tadilat nedeniyle 920 TL olarak aldım. Depozitoyu çıkardığımda 6600 TL'nin istisna tutarının altında kalıyorum. Şimdi beyanname vermem gerekir mi, depozito dahil olur mu olmaz mı? Teşekkürler şimdiden.

Çoğu ev sahibi beyanname vermiyor. Sen nadir kişilerden birisin. Depozito dahil olmaz beyannameye.
Kira tutarını beyan etmen yeterli.

Çoğu ev sahibi beyanname vermiyor. Sen nadir kişilerden birisin. Depozito dahil olmaz beyannameye.
Kira tutarını beyan etmen yeterli.

Çok teşekkürler istisnanın altında kalsam bile yine de beyanname vermem gerekiyor anladığım kadarıyla. Vergi dairesine herhangi bir yazı yazmama gerek var mı?

Çok teşekkürler istisnanın altında kalsam bile yine de beyanname vermem gerekiyor anladığım kadarıyla. Vergi dairesine herhangi bir yazı yazmama gerek var mı?
Arkadaşlarla İstanbul da kirada kalmaktayım. Ev sahibi kendi aramızda halledelim demişti :D
Beyanname aslında yapılması gerek, fakat kanunlardaki eksiklikler yüzünden şart değilmiş gibi bir hava var.
Vergi dairesine yazı yazmana gerek yok.

Hazır Beyan'da 6600 TL istisna tutarının altında kaldığından dolayı istisnadan yararlanamıyorum gibi gözüküyor. Kira tutarını tam olarak nasıl beyan etmem gerekiyor. İnternetteki videolarda istisna ekleyip 6600 TL'den yararlanılıyor fakat benim 4 aylık kira miktarım az olduğundan istisnayı ekleyemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı