2021 Toyota Corolla LPG tekliyor

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Landi renzo marka LPG taktırdık. Araçla 90-100 de giderken bariz tekleme yapıyor. Yani arada saliselik frenler yapıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı,
Varsa nasıl çözüldü?

Kuzenin araçta tekliyordu sorun duzeldi herhalde bilmiyorum arada yine yapiyormus galiba. Yanlış hatirlamiyorsam tekerleklerle ilgiliydi. Önerim tamirciye götürmen.

Belki fakir karışımda çalışıyor olabilir LPG taktırdığınız yerde LPG beyni üzerinden ayarla çözülebilir diğer şartlarda LPG enjektörleride olabilir ama yeni taktırdığınızı söylüyorsunuz genel olarak LPG sıkıntılı iş benim off road için kullandığım araçta vardı aldığımda dayanamadım 10 bin km olmadan söktürdüm arabaya çok daha büyük hasarı oldu.

Klasik LPG’li corolla. LPG’den sonra bizimki rölantide durmuyordu motoru yiyiyor.
Öyle bi dediniz ki, korkmalı miyim? Motoru yiyor orasını biliyorum ama ne kadar yiyor? 10 yıl sonra ne olacak bu arabaya?

2014 Corolla 1.3 var bizde de BRC LPG mevcut benzine gore daha az cekiyor tabi ama bu tarz bir tekleme hic yasamadim.
Ben performansta bir fark göremedim açıkçası. Bazen yokuşlarda biraz zorlanıyor bazen de tekleme yapıyor.

LPG=Tekleme. Bundan hiçbir şekilde kaçamıyorsunuz. Bu olay hıza göre değil de gaza basma oranıyla alakalı biraz.
Vardır bir cözümü ya, yoksa çok sinir bozucu bir şey.

İstanbul'daysan Candan Mühendislik. Çiçek gibi olur araban.

Bende Hyundai var. Benzin ile LPG arasında hiçbir fark yok. Bastım mı gidiyor. Motora bir zararı da yok. Taksiciler milyon kilometre deviriyor LPG'li arabalarla. Yeter ki doğru montaj yapılsın ve bakımları aksatma.

Öyle bi dediniz ki, korkmalı miyim? Motoru yiyor orasını biliyorum ama ne kadar yiyor? 10 yıl sonra ne olacak bu arabaya?
Düzgün kullanılırsa bir şey olmaz. Bizim araba hor kullanıldı rölanti hariç yürüyeninde sıkıntı yoktu. Özlediğim güzel bir arabaydı.

Landi renzo marka LPG taktırdık. Araçla 90-100 de giderken bariz tekleme yapıyor. Yani arada saliselik frenler yapıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı,
Varsa nasıl çözüldü?
Aynı arabadan kullanıyorum. Sadece benzinli ve asla LPG takmayı düşünmüyorum. Sorunsuz bir araçtır. Kolay kolay arıza vermez.
LPG'yi yeni taktırmışsınız sanırım."Manifold nozzle"larını kontrol ettirin. Boyları manifolda uzun kalacak şekilde olursa araç sürekli tekler. İşçilik çok önemli.
(Arızanın benzinde olmadığını varsayıyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı