2021 TYT hakkında yorumlarınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocalarım Türkçede son iki soruyu, fotoğraf ve anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularını zar zor yaptım ben, siz o sorularda zorlandınız mı? Moralim düzelsin diye dil bilgisi çözmeyi düşünmüştüm çok azdı yine :D

Hocam dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ancak, yanlış anlaşılmasın bu bir hakaret değil, bahsettiğiniz insanların büyük bir kısmının hayatta becerikli oldukları tek şey ders çalışmak. Yani bu adamlar zaten küçüklükten beri ders çalışan insanlar. Ve hiçbir şekilde ders çalışmaktan başka bir şeyi doğru düzgün yapamıyorlar. Yani sizden hiçbir şekilde üstün veya zeki değiller, bundan fazlasıyla emin olabilirsiniz. Derece yapıp da trajikomik durumlara imza atan çok insan var. Aralarında bulunan "omurilik sarımsağı" benim favorim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocalarım türkçede son iki soruyu, fotoğraf ve anlam bütünlüğünü bozan cümle sorularını zar zor yaptım ben, siz o sorularda zorlandınız mı? Moralim düzelsin diye dil bilgisi çözmeyi düşünmüştüm çok azdı yine :D

Çok tuhaf oldu 2021 YKS sadece 5 tane mi ne vardı Full paragraftı neredeyse.

Çok tuhaf oldu 2021 YKS sadece 5 tane mi ne vardı Full paragraftı neredeyse.
Hocam aslında içime doğmuştu böyle bir şey olacağı dolayısıyla az da olsa temkinliydim paragraf sorularına. Ancak o saydığım sorular ciddi ciddi çok zorladı beni. Bir de yazım yanlışı sorusunda "Alman Çeşmesi" şıkkını işaretledim ama ben onu "alman çeşmesi" şeklinde genel bir yapı olarak düşünüyordum, tamamen özel bir şeymiş.

Hocam aslında içime doğmuştu böyle bir şey olacağı dolayısıyla az da olsa temkinliydim paragraf sorularına. Ancak o saydığım sorular ciddi ciddi çok zorladı beni. Bir de yazım yanlışı sorusunda "Alman Çeşmesi" şıkkını işaretledim ama ben onu "alman çeşmesi" şeklinde genel bir yapı olarak düşünüyordum, tamamen özel bir şeymiş.

Gerçekten benim de içime doğmuştu, o yüzden bilerek sözcük türleri konusuna hiç bakmamıştım. Ondan da tek bir soru çıktı. Onu da boş bırakmıştım. Alman çeşmesi sorusunu işaretledim mi hatırlayamadım. Üstteki bir kelime ile arasında gidip geldiğimi hatırlıyorum. Farklı da işaretlemiş olabilirim. Neyse, olmadıysa da sağlık olsun.

Matematiğe başlayacaktım görevli son 5 dk dedi. Sonra ise salladık bakalım hayırlısı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı