2021 TYT hakkında yorumlarınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aga bak, tamam haram zıkkım olsun demem abartıydı. Üzüntüme ver onu. Ama böyle bir sınav için 135 dakika verilmesi sence adaletli bir davranış mı?

Ben başarısız değilim. Denemelerim yine iyiydi. Kimseyi suçlamıyorum bu konuda.

Hangi deneme yayınlarını çözdünüz ben de LGS zamanında kolay denemeler çözüp 440-450 alıyordum denemelerden. Kendimi güzel kandırmışım, LGS'den 350 aldım :D. Çözdüğünüz denemeler de önemli hocam. Yani bir başkası yapabilirken siz nasıl yapamıyorsunuz? Aranızdaki fark nedir?

İnternet alemindeki Türkiye birincilerini anlatan güzel bir yazı. Ben de sınavı 57 dakikada bitirdim. ODTÜ tıp kazanırım.
Screenshot_2021-06-26-15-29-04-08.jpg

Ya hocam size şimdi ne söylesem denemeye benzemiyordu diyeceksiniz ben size nasıl anlatacağım? 60 kelimelik soru soruyor ve bir buçuk dakikada yanıtlamanızı istiyor. 60 saniyede soruyu okusanız 30 saniyede cevaplamanız gerekiyor. Bunların bilincinde değilseniz bu sınav hayatınıza etki etmez ki. Saçma bir sınav sistemimiz var ama inceliklerini öğrenmedikten sonra bir işe yaramayacak. Onu anlatmaya çalışıyorum. Zaten sınav bilgiyi ölçmüyor.

Kardeşim buraya çocukların moralini bozmaya mı geldin? Git 5. üniversiteni mi okuyorsun ne yapıyorsan yap. Burada çocuklara caz yapıyorsun, moral bozuyorsun. Rahatça girmişsin sınava, burada yok şu yok bu yapıyorsun. Adam kim bilir hangi psikolojiyle girdi biliyor musun sen? Bilmiyorsan konuşma, çocukların moralini bozma. Yarınki sınavları için moral ver madem bu yollardan geçtin, adam akıllı insanı motive et ya da sus ki çocuklar yarın düzgün girsin sınava.
Biz bu kadar Türkçe, matematik, fen bilimleri falan öğreniyoruz da Allah aşkına üniversitede bu dersler ne kadar kullanılıyor? Her öğrenci ne istiyorsa o bölümle alakalı olan eğitimi alıp o derslerden sınava tabii tutulsun.

Adam bilgisayar mühendisi olmak mı istiyor? Adama bilgisayar eğitimi verip ondan soru sor. TYT'de karşıma geliyor edebiyatla ilgili paragraf. Nefret ediyorum ben mesela şiirden, edebiyattan.

Konservatuara girecek adam nasıl nota bilgisi falan şeylerden sınava tabii tutuluyorsa inşaat mühendisi olacak adama inşaat ile ilgili eğitimleri verip ondan sınava tabii tut.

İki tane sınav yapıyorlar. Adam matematik bölümü okuyacaksa sadece matematik sor. Ne bileyim, patoloji mi okuyacak, patoloji sor ona. Neden kalkıp alakasız şeylerden sınav yapıyorlar anlamıyorum.

Hala şu sınav sistemiyle bocalıyoruz. İnsanları yetenekleri doğrultusunda yönlendirebilecekleri bir sistem getiremediler.

Kardeşim, üniversiteye geçince de ileriki iş hayatında işine yarayacak çok bir şey öğrenmiyorsun. En basitinden bir mühendis o kadar çok fizik ve matematik kullanmıyor iş hayatında ama deli gibi matematik ve fizik dersi görüyor. Biraz da böyle düşün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç kusura bakma, o iş buradan atıp sıkmakla olmuyor. Ben 10. sınıfım, arkadasları anlayabiliyorum ama sen anlayamazsin cunku sen yeni nesil sorulari gormedin. Sizin zamaninizda acaba sorular saf işlem oldugundan olabilir mi? İnsanların kalbini kırmadan önce bir sorulara bak. Ve arkadas hakkini helal etmemekte de haklı. Bir anda 2017'de yeni nesile gectik. Benim bildigim sistem 1. sınıftan baslar yani 2018'den baslar yeni nesil ve TYT-AYT sınavı 12 yıl sonra olur. Anladin mi demek istedigimi zeki arkadasim?
Ha ha! Geçen sene 6 bin yaptım bu sene daha iyisi gelecek. Ayrıca önceki mesajımda da yazmıştım. 2017'den beri üniversite sınavına giriyorum. Her sene kalite daha da yerlerde. Önceki mesajlarımı okumadan yazdığınız için zeki lakabını siz kazandınız!
@noxiouss caz yapıp yapmayacağımı size soracak değilim. Hala saygıda kusur etmiyorum farkındaysanız. Üslubunuzu takının önce!
Kusura bakmayın da bu üniversite sınavı mı? Yok şıklar birbirine benziyormuş da sorular şöyleymiş de. Geçelim bunları. Şurada sorulan matematik sorularını ilkokul çocuklarına soruyorlar başka ülkelerde. Hiçbir çalışma ortaya koymadan her yıl daha da üst sıralara çıkıyorum. 4 yıldır 1 tane test kitabı açıp bakmışlığım yok. Konu öğrenmişliğim tekrar etmişliğim yok. Sizce bunun sebebi ne? Ancak gelip buraya moral bozuyorsun dersiniz. O kadar zaten. Sistem kötü. Zaten bu sistemi düzeltmek için de armut piş ağzıma düş yapacak. Bir anda mükemmel bir sisteme kavuşacağız. Bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın. Bu sistemde başarılı olacaksın ki yine bu sistemi kendin yıkacaksın. Oturup boş moral mi bozmaya geldin yazarak olmaz o işler. Bu sistemin gereksinimlerini karşıladıktan sonra gelip burada ağlayacaksın.

Süre sıkıntı.

Ha ha! Geçen sene 6 bin yaptım bu sene daha iyisi gelecek. Ayrıca önceki mesajımda da yazmıştım. 2017'den beri üniversite sınavına giriyorum. Her sene kalite daha da yerlerde. Önceki mesajlarımı okumadan yazdığınız için zeki lakabını siz kazandınız!
@noxiouss caz yapıp yapmayacağımı size soracak değilim. Hala saygıda kusur etmiyorum farkındaysanız. Üslubunuzu takının önce!
Kusura bakmayın da bu üniversite sınavı mı? Yok şıklar birbirine benziyormuş da sorular şöyleymiş de. Geçelim bunları. Şurada sorulan matematik sorularını ilkokul çocuklarına soruyorlar başka ülkelerde. Hiçbir çalışma ortaya koymadan her yıl daha da üst sıralara çıkıyorum. 4 yıldır 1 tane test kitabı açıp bakmışlığım yok. Konu öğrenmişliğim tekrar etmişliğim yok. Sizce bunun sebebi ne? Ancak gelip buraya moral bozuyorsun dersiniz. O kadar zaten. Sistem kötü. Zaten bu sistemi düzeltmek için de armut piş ağzıma düş yapacak. Bir anda mükemmel bir sisteme kavuşacağız. Bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın. Bu sistemde başarılı olacaksın ki yine bu sistemi kendin yıkacaksın. Oturup boş moral mi bozmaya geldin yazarak olmaz o işler. Bu sistemin gereksinimlerini karşıladıktan sonra gelip burada ağlayacaksın.

Ben zaten üniversite 3. sınıf öğrenciyim burada bilgelik taslamaya geldiğin için sinirimi bozdun ve tepki verdim beni ilgilendirmez istersen ilk 100'e gir ben kendi bölümüme okuluma bakarım dedikleriniz de zerre inandırıcı değil kitap açmadan 3-5 bin yapıyorsanız bu ülkede harcanmayın bence :)
Offf çok abartıyorsunuz şu sınavı. Babam en son bilmem kaç yıl önce görmüş şu konuları kitap açmadan girdi ve fullediğini düşünüyor. Hedefi de ilk üç.

Aynen benim de nenem girdi bir gözü görmüyor hedefi ilk 5 oda Full bekliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı