2021 yılbaşından hiç beklentim yok ve yılbaşları balon gibi şişirilmiş

Sizce 2021 yılı güzel mi geçer_

• Oy verenlerin toplamı
    71
  • Anket kapandı .

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
2021 yılına girmek üzereyiz. 2020'den kurtulup yeni bir yıla geçeceğiz ama benim bir sıkıntım var. Sıkıntım şu, ben bu 2021 yılbaşından hiçbir şey beklemiyorum. 2020 hariç, tüm yıllarım çok güzel geçti ama 2020 öyle bir bozdu ki, 2021 için umudum kalmadı. Bunun hakkında anneme danışıyorum annem bana "2021 çok güzel olacak" falan diyor. Ama ben bu sorun sebebiyle 2021 yılının aynı 2020 yılı gibi geçeceğini düşünüyorum. Bir de, şöyle bir sıkıntı var. Fakat bunu deyince umarım linç yemem. Yılbaşları balon gibi şişiriliyor. Yani, alt tarafı yeni bir yıla giriyoruz. Gerek yok bu kadar patlamaya. Neyse. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler, açıklayabilirsiniz.

İlginç. Benim 2020'den de beklentim yoktu. Daha 2020 yılına girmeden önce. Hatta 2020 yılımın 2019 yılımdan daha kötü geçmediğini söyleyebilirim.

2021 yılına girmek üzereyiz. 2020'den kurtulup yeni bir yıla geçeceğiz ama benim bir sıkıntım var. Sıkıntım şu, ben bu 2021 yılbaşından hiçbir şey beklemiyorum. 2020 hariç, tüm yıllarım çok güzel geçti ama 2020 öyle bir bozdu ki, 2021 için umudum kalmadı. Bunun hakkında anneme danışıyorum annem bana "2021 çok güzel olacak" falan diyor. Ama ben bu sorun sebebiyle 2021 yılının aynı 2020 yılı gibi geçeceğini düşünüyorum. Bir de, şöyle bir sıkıntı var. Fakat bunu deyince umarım linç yemem. Yılbaşları balon gibi şişiriliyor. Yani, alt tarafı yeni bir yıla giriyoruz. Gerek yok bu kadar patlamaya. Neyse. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler, açıklayabilirsiniz.
Yeni yıla girerken sevinmek doğru fakat yaşanan olayların hepsini yıla bağlamak yanlış. Hiçbir şey değişmeyecek, her şey bu sene olan gibi devam edecek. İnsanların yeni yıla girerken sevinmesi normal, ama gereksiz abartıyorlar.

1609398963296.png

Sanırım oyumu bu yönde kullanacağım.

Bu konuyu yazmanın amacını anlamadım. İnsanlar bir gün için sıkıntılarını üzüntülerini dertlerini unutuyorlar. Bundan güzel ne var. Bir sen akıllı değilsin herkes biliyor yeni yıla girdiğini.

Bu konuyu yazmanın amacını anlamadım. İnsanlar bir gün için sıkıntılarını üzüntülerini dertlerini unutuyorlar. Bundan güzel ne var. Bir sen akıllı değilsin herkes biliyor yeni yıla girdiğini.
Yazmamın amacı şu: Ben 2021'in iyi geçeceğini düşünmediğimi, yılbaşlarının abartıldığını söylüyorum, paylaşıyorum.

Değişen hiçbir şey olmayacak sadece rakamlar değişecek. Aynı hayattasınız, aynı kişisiniz, aynı yerde yaşıyorsunuz, çevrenizdeki insanlar aynı vs.
Yıl olarak baktığınız zaman bir karşılaştırma yaparsanız evet 2020'de çok kötü olaylar yaşadık. Sırf 2021'e girdik diye her şey düzelmeyecek bu da bir gerçek.

Yeni konular

Geri
Yukarı