2021 yılında sıfır PlayStation 4 alınır mı?

Kanıtlasana seneye keseceğini, ayrıca o oyunlar bilgisayara gelmeyecek çünkü tutmayan oyunlar geliyor bilgisayara zaten bilgisayara gelse bile Playstation'da bedava oluyorlar bu kadar fanboy olma. PS4 en az 2 sene daha normal oyunların desteğini alacak, spor oyunları 5-6 sene daha çıkacak. Online desteği PS3'ün bile yeni kesildi. Adamın hevesini fanboyluk yaparak kaçırma.
Anlıyorum. Okuduğum haberleri, röportajları vs paylaşmaktan ziyade sadece sormak istediğim bir soru var. Şu anda hangi firmanın fanboyluğu ile suçlanıyorum? Çıktığından beri kullandığım PS4'ün mü, yoksa belli bir süre kullanmış olduğum Xbox'ın mı ya da herhangi bir PC parçası üreticisin mi? Bunu açıklayabilir misin?

Anlıyorum. Okuduğum haberleri, röportajları vs paylaşmaktan ziyade sadece sormak istediğim bir soru var. Şu anda hangi firmanın fanboyluğu ile suçlanıyorum? Çıktığından beri kullandığım PS4'ün mü, yoksa belli bir süre kullanmış olduğum Xbox'ın mı ya da herhangi bir PC parçası üreticisin mi? Bunu açıklayabilir misin?
Fanboy olmadığını savunuyorsan adama neden alınmaz diyorsun? PC'ye gelse bile adam belki konsolda oynamak istiyor?

Fanboy olmadığını savunuyorsan adama neden alınmaz diyorsun? PC'ye gelse bile adam belki konsolda oynamak istiyor?
Dostum bir şeyin fanboyu olmam için o ürün karşısında başka bir ürünü ''ölümüne'', sanki şirket benim malımmış gibi savunmam gerekir. Arkadaş gayet açık bir soru sormuş alınır mı diye ve ben de alınmaz demişim. Hangi firmanın, parçanın, markanın, konsolun fanboyluğunu yapmışım? Hayır yani bileyim de yarın bir gün başka konulara denk gelirsem ona göre tavır alayım. Ben Jim Ryan'nı dinleyip seneye PS5 alacaktım ama sen daha 4 sene var diyorsan sana Jim Ryan'dan daha çok güveniyorum(!), ben okeyim sorun yok.

Kanıtlasana seneye keseceğini, ayrıca o oyunlar bilgisayara gelmeyecek çünkü tutmayan oyunlar geliyor bilgisayara zaten bilgisayara gelse bile Playstation'da bedava oluyorlar bu kadar fanboy olma. PS4 en az 2 sene daha normal oyunların desteğini alacak, spor oyunları 5-6 sene daha çıkacak. Online desteği PS3'ün bile yeni kesildi. Adamın hevesini fanboyluk yaparak kaçırma.
Destek derken oyun desteğinden bahsediyor, online desteği değil. Online desteği PS3'te hala var, yanlış bilgi vermeyiniz lütfen.
Adam sadece fikrini belirtmiş, bu da mı fanboyluk?

Adam sadece fikrini belirtmiş, bu da mı fanboyluk?
Asıl fanboy arkadaşın kendisi olduğu için Sony'e atılan her taş (ki herhangi bir kötü yorum yapmadığımız halde.) kendisine geliyormuş edasıyla bir çıkış yapmak istedi ama onu da yanlış yere yaptı. Geçen konuların birinde de " AMD çok kullandım, yeni ekran kartım Nvidia olsun istiyorum." dediğim için başka bir arkadaş Nvidia fanboylukla suçlamıştı. İnsanlara kolayca etiket yapıştırmaktan ziyade oturup "ya biz ne yapıyoruz?" diye düşünme zahmetine girseler asıl fanboy dedikleri olayın kendileri olduğunu anlayacaklar. Arkadaş gelmiş imzasına "PS4 ile ilgili her konuda yardımcı olmaya çalışırım" tarzı bir şey yazmış. Çılgınca PS4 konusunda insanlara yardım etmeyi ve PS4'e laf söyleyenlere fanboy demeyi bekliyor ama gel gelelim ben 2021'de PS4 alınmaz dediğim için fanboy oluyorum. En azından neyin fanboyu olduğumu söyleseydi de bilseyim.

Hocam fanboyluk meselesini bırakalım da ben Temmuz ayında PS4 Pro aldım. Sadece Exclusive oyunları oynuyorum. Bir süre sonra sıkıyor. Yeni nesilden alın yeni nesil oyunları da oynarsınız PS4 önermiyorum.

Hocam 4K televizyonunuz yoksa Pro'nun çok da gerekli olmadığını düşünüyorum.
İkinci el alın. 2 yıl önce ikinci eli çift kol 500 GB 1200 TL idi...

"Değersiz para birimi".
Geçen sene ikinci el 1 TB, 2 Kollu, Eurosia garantili, FIFA'lı PS4 Slim'i 2600'e alıp 1 ay kullandım. Yaklaşık 150 TL'lik oyun aldım. Tam 1 ay olmadan ise 3500'e sattım. Şuan hala değerinden fazla olsa da fiyatı düşmüş. Hayret. 😄

İkinci el alacaksan PS4 Slim 1TB, Eurasia garantili, faturalı, iki kişilik oyunlar seviyorsan iki kollu, içi açılmamış, kutulu cihazlara bakmanı öneririm. Bunların hepsini yerine getiriyorsa zaten pek bir sorun olacağını sanmam. Lakin para sizin için dert değilse sıfır alabilirsiniz. Fakat unutmayın, tüm bütçenizi sıfır cihaza ayırırsanız oyunlara para kalmaz. İkinci el alıp, oyun alabilirsiniz.
Bir de 500GB yerine 1 TB öneririm.

Konsollar kalıcı donanımlar değildir. İşimizi görür, başka sahiplerine giderler. Bu yüzden sıfır almanın bir mantığı yok. İkinci el bulup, satıcı ile sağlam bir pazarlık yaparak ucuza kapatmaya çalışmak daha iyi. Zaten normal şartlarda bırak 3.300 TL'yi, 2.500 TL bile etmezler.
Screenshot_20210401-110034_Technopat.jpg

2016'daki ilan... 8 oyunlu PS4 ₺1000 ediyormuş. Şaka gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı