2021'de 2. el GTX 1080 alınır mı?

Bütçe
3000

Ugur Avkas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Yakında yeni bir sistem toparlayacağım ve her bileşen için bütçe belirledim ve bunlardan bir tanesinde fiyatı yüksek olduğundan ötürü 2. el tarafına yöneldiğim "ekran kartı". Malumunuz piyasalar madenci kardeşler yüzünden bayağı hareketli stoklar çabuk tükeniyor ve ülkedeki yüksek kur yüzünden ülkeye bileşen gelmemesi ve düşük bütçe gibi birçok sorun var. Ben de ekran kartına yaklaşık olarak minimum 3000 TL ayırabileceğim. Piyasaya baktığım zaman bu fiyata AMD cephesinde 5500XT, NVIDIA cephesinde GTX 1660 Ti veya super modelleri mevcut. Ben de 3000 lirayı aynı performansı veren benzeri kartlara vereceğime, 2. el fiyatı aşağı yukarı 3000 TL civarında dolaşan GTX 1080 modelini kafaya koydum, bu kart ile CS:GO'da 240Hz oynayacağım ve tam net karar verebilirsem şu anda düşünme aşamasındayım. Twitch'de "1080P yayın" yapmayı da planlıyorum. İçin de bulunduğum ekran kartı muhabbeti tamamen bu şekildedir dostlar önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürümü ediyorum ve iyi günler diliyorum iyi forumlar herkese.

Dosya Ekleri

• img_4042png.png
    img_4042png.png
    478,6 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı düşünceler içinde karar verme aşamasındayım bu fiyatlarda Max 3000 TL için en iyi seçenek GTX 1080 oluyor heleki garantili bir kart bulabilirsen ama 4000 TLlere çıkabilirsen düşük bir ihtimal 5700XT çok daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar selamlar. Yakında yeni bir sistem toparlayacağım ve her bileşen için bütçe belirledim ve bunlardan bir tanesinde fiyatı yüksek olduğundan ötürü 2. el tarafına yöneldiğim "ekran kartı". Malumunuz piyasalar madenci kardeşler yüzünden bayağı hareketli stoklar çabuk tükeniyor ve ülkedeki yüksek kur yüzünden ülkeye bileşen gelmemesi ve düşük bütçe gibi birçok sorun var. Ben de ekran kartına yaklaşık olarak minimum 3000 TL ayırabileceğim. Piyasaya baktığım zaman bu fiyata AMD cephesinde 5500XT, NVIDIA cephesinde GTX 1660 Ti veya super modelleri mevcut. Ben de 3000 lirayı aynı performansı veren benzeri kartlara vereceğime, 2. el fiyatı aşağı yukarı 3000 TL civarında dolaşan GTX 1080 modelini kafaya koydum, bu kart ile CS:GO'da 240Hz oynayacağım ve tam net karar verebilirsem şu anda düşünme aşamasındayım. Twitch'de "1080P yayın" yapmayı da planlıyorum. İçin de bulunduğum ekran kartı muhabbeti tamamen bu şekildedir dostlar önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürümü ediyorum ve iyi günler diliyorum iyi forumlar herkese.
GTX 1080 ile 2k gaming yaparsın bence 2. el RTX 2060 al daha iyi ama diyorsan ben 2k 4k oynayacağım ozaman GTX 1080.

Merhaba,
Garantisi devam eden bir GTX 1080 bulmak çok zor. Fakat temiz diye tabir edilen sadece oyun için kullanılmış bir kart bulabilirseniz neden olmasın. Şu anki ekran kartı ücretlerini ve stok durumlarını göz önünde bulundurduğumuzda eğer bulabilirseniz GTX 1080 almanızı tavsiye ederim. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar Asus ROG Strix GTX 1080 OC modelini 2450₺ satın aldım. Satan arkadaş stok bulmuş ve RTX 3070 almıştı ve kartı boşa çıkmıştı. Arkadaş kartı hiç açmamıştı. Termal macununu yeniledim ve tüm fanlarını sıfır ile değiştirdim. Hiç OC yapmadığı için kart şuan benim gözümde sıfır. TDP %120 ve boost ile yer yer 2130 MHz leri buluyor. Şu anda oynadığım oyunlar sırasıyla Death Stranding, Red Dead Redemption 2 ve ağırlıklı olarak PUBG. Güzel bir Intel işlemci ile şu an itibariyle güncel oyunlarda fakat grafik kalitesi azaltılarak 1080P de 100+ FPS üzerinde kalmak mümkün. Örneğin RDR2 de Mid ayarlarda 75-80 arası bir fps alıyorum ki daha ne olsun. :) Teknoloji şans işi. Ben tercihimi 1080 den yana kullandım. Fakat fazla anlamıyorum garantili olsun, başım ağarmasın diyorsanız garantili GTX 1660S veya 1660 Ti modellerine yönelebilirsiniz. Fakat o fiyatlara Tepe model GTX 1080 ler bulunabiliyor. Dün itibariyle bir adet daha yeğenim için GTX 1080 aldık bu arada.
Umarım istediğiniz gibi olur. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı