2021'de EVGA GTX 1070 FTW iş görür mü?

KutayOnR

Hectopat
Yer
Varşova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65 Thin 10SDR
Meslek
Öğrenci
Bir gün önce yaklaşık 2000 TL'ye EVGA GTX 1070 aldım. Ryzen 5 1600 AF ile kullanacağım. Yeni nesil oyunları oynayan bir insan değilim, genelde GTA 5, LoL, Sniper Elite 4 ve Valorant gibi oyunlar oynuyorum. Sizce bunlar için yeterli mi? RDR 2, Cyberpunk gibi oyunları oynama niyetim yok(kaldıracağını düşünmüyorum.). Piyasada çok 1660 Ti, 1660s aradım fakat 2000 TL'lik kartları 3500 TL gibi rakamlara satıyorlardı ve bu yüzden almak istemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki iş gören bir karttır dostum, hiç şüphen olmasın. Benim GT 1030 var, bende o oyunları pek oynamıyorum. O dediğin AAA oyunları cyberpunk gibi birkaçı dışında gayet iyi oynatıyor 30-40 FPS te olsa GT 1030.

Son düzenleme:
Yeterli. O oyunları da kaldırır bu arada, hala gideri var o kartın.
İlerde bir gün sadece RDR 2 oynarım belki.
İş görür RDR2 Cyberpunk gibi oyunlarıda rahat oynarsın elindeki kart 1660Ti ile hemen hemen aynı güçte.
Tek fanlı 1660ti almak yerine bunu tercih ettim. Araştırma yaptığımda ASUS Phoenix 1660Ti'ın GTA' da 83 derecelere kadar çıktığını gördüm. İyi bir karar mı bilemem.

Gittiği yere kadar kullanın bence yeterli her oyunu ultra ayarda oynanıcak diye bir kural yok. Tebrik ederim bu arada bilinçli tüketici olup paranızı çöpe atmamışsınız.

Geri
Yukarı