2021'de PlayStation 4 Slim almak mantıklı mı?

KaganYamac

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar halihazırda RTX 2060 ve Ryzen 5 3500 olan bir sistemim bulunmakta fakat hem exclusive oyunlarına ve sadece konsollara çıkmış olan oyunlara olan sevdamdan dolayı (ve exclusive olduklarından oynayamıyor olmamdan) hem de ileriki yıllarda PlayStation 5 ile ilerlemek istediğimden dolayı şimdiden PlayStation 4 alıp PlayStation ekosistemine girmeyi düşünüyorum. Şimdiden oyunları alırsam gelecekte PlayStation 5 de backwards ile oynarım hem de.

Sizce mantıklı mı?
Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar halihazırda RTX 2060 ve Ryzen 5 3500 olan bir sistemim bulunmakta fakat hem exclusive oyunlarına ve sadece konsollara çıkmış olan oyunlara olan sevdamdan dolayı (ve exclusive olduklarından oynayamıyor olmamdan) hem de ileriki yıllarda PlayStation 5 ile ilerlemek istediğimden dolayı şimdiden PlayStation 4 alıp PlayStation ekosistemine girmeyi düşünüyorum. Şimdiden oyunları alırsam gelecekte PlayStation 5 de backwards ile oynarım hem de.

Sizce mantıklı mı?
Ne önerirsiniz?
Bence mantıklı.

Aynı şekilde sizin sisteminizin 2-3 tık altı ama oyunları gayet iyi oynayan bir sistemim var. Exclusive sevdasına PS4 Slim 500 GB'lık versiyonu aldım ve hiçbir zaman pişmanlık hissetmedim, kesinlikle çok özel ve güzel oyunları var. Bir tane PS4 Slim 500'lük çekin ve yanına öncelik olarak The Last of Us serisini çekin, sonra God of War falan derken akın gitsin.

Bende paramı biriktirip yakın zamanda XSX almayı düşünüyorum. Nesil sonunda da ikinci elden temiz bir PS5 bulursam alıp birikmiş exclusive oyunları oynayacağım. PS4 Slim alman gayet mantıklı harika exclusive oyunları var.

Aynı şekilde sizin sisteminizin 2-3 tık altı ama oyunları gayet iyi oynayan bir sistemim var. Exclusive sevdasına PS4 Slim 500 GB'lık versiyonu aldım ve hiçbir zaman pişmanlık hissetmedim, kesinlikle çok özel ve güzel oyunları var. Bir tane PS4 Slim 500'lük çekin ve yanına öncelik olarak The Last of Us serisini çekin, sonra God of War falan derken akın gitsin.

The Last of Us 1'i 1 yıl önce izleyerek bitirmiştim ve birkaç hafta önce arkadaş ile ortak TLOU 2'ye girip aldık ve onu da arkadaşın cihazında bitirdim ama hem TLOU serisini kendi cihazımda deneyimlemek istiyorum hem de The Last of Us 1'i de kendim oynamak istiyorum doğrusu. Kısacası TLOU 2 hariç diğer hiçbir exclusive oyunu daha deneyim edemedim ve hepsini aşırı deneyim etmek istiyorum açıkçası. (TLOU 2'yi sakin ve rahat bir şekilde tekrar oynamayı o kadar istiyorum ki anlatamam)

Arkadaşlar yazmış, ben ekleyeyim.

PS4'ün hali hazırda çok geniş bir özel oyun kütüphanesi var. Hepsi belli bir çıtanın üstünde oyunlar. Bazılarının Türkçe seslendirmesi, bazılarının ise Türkçe altyazı seçeneği var.
Sizin PS4 almanız mantıklı. PS4 neslindeki oyunları bitirdiğinizde, maddi imkanınız olunca PS5 alırsınız. Backward compat. ile oyunların %99'u çalışıyor.

Ayriyeten, tüm PS 4 sahipleri için bir tavsiye: PS Plus oyunlarını internet üzerinden alın. 3. PS Plus oyununu (PS5 oyunu) da alabiliyorsunuz. Bu sayede PS5 aldığınızda o oyunları oynayabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı