2021'de sağlık lisesi okunur mu?

kevlar07

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben şu an teknik Anadolu lisesindeyim ve nakil aldırmayı düşünüyorum. Sizce turizm lisesine mi aldırayım sağlık lisesine mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm liseler eşit, okunabilir. Neden olmasın? Üniversitede de sağlıkla ilgili bir bölüm seçersen az da olsa temel olmuş olur.
Sağlık okuyanlar önceden 2 seneliğine üniversite okuyabiliyordu, şimdi o sistem kalktı.
O sebeple anadolu lisesinden tıp bölümü tercih etmesi daha iyi olur.
Ancak nakil aldıracaksan öğretmen kadrosuna ve öğrenci ortamlarına dikkay etmeni öneririm.

Sağlık okuyanlar önceden 2 seneliğine üniversite okuyabiliyordu.
Önceden 2 senelikler direkt kendi alanına geçiş yapabiliyordu sınavsız. Onu kaldırdılar, kaldı ki millet sırf o yüzden direkt kendi bölümüne geçiş yapıyordu. Kaldırmaları iyi oldu.

2 yıllık sağlık bölümlerinin atama puanlarına bak, hepsinin çok yüksek. Kaldırmaları gayet doğal, kaldı ki meslek lisesi öğrencileri bence sınavsız kendi bölümüne geçebilmeliydiler. Ama bu sefer onu yapsalar sağlık bölümleri için de yapmaları gerekecekti. Kısacası üniversite okumak isteyen herkes sınava girsin denildi.

Eğer zevk almadığın bir alansa yönelme. Ama evet iş imkanı daha yüksek. Okunmaz diyen arkadaşlar neye göre söylediklerini belirtirlerse biz de öğrenmiş oluruz çünkü şu an bu ülkede sağlıkçılara verilen önem ve iş imkanı dünyanın hiçbir ülkesinde yok.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE eğitim sisteminde çarklar dönmüyor hocam, üniversitelerin de bir miktar ticarethaneye döndüğünü red edemeyiz.

Meslek lisesinden mezun olan adamı işe sokmayıp üniversitede mühendis olması için zorlayıp, her iş aradığında da üniversite diploması sorarsan elbette ekonomik kayıp olur.

ticarethameye döndüğünü redddemeyiz.
Onu reddetmiyorum zaten. Tamamen onun üstüne kuruldu, ilçelerde üniversite açılmasını normal karşıladım artık. Köye niye üniversite açarsın ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı