2021'de Windows Vista kullanmak

Sakın geçme sistemin ne kadar iyi olursa olsun artık programlar desteklemiyor Google'nin bayağı eski sürümünü kullanırsın hiçbir oyun açmaz oyun oynamıyorsan program vb bile açmaz.

Merhaba. Yıl olmuş 2021 ben hala Windows Vista kullanıyorum. Ama istesem 8.1'e bile geçebilirim fakat Vista'yı uzun zamandır kullanıyorum ve bırakmak ile bırakmamak sorusunu hep düşünüyorum. Çok sorun da yaşamıyorum fakat sizce geçmeli miyim? Arasında çok kaldım.
8.1 deneyebilirsin çünkü Vista biraz sıkıntılı bir işletim sistemi ama eğer kalmak istiyorsan dikkatli olarak güvende olabilirsin çünkü hackerlar insanların yüzde birinin bile kullanmadığı işletim sistemini seçmez. Ayrıca desteklenmeyen işletim sistemlerinde internete girince direk kişisel verilerin yenilmiyor. Sadece virüs indirirsen sıkıntılı. Ayrıca eğer sistemin 64 bit ise genişletimiş çekirdek (extended kernel) kullanabilirsin. Bu sayede yeni programlar da indirebilirsin. Ayrıca antivirüs de yükleyebilirsin. Bu sayede bir nebze daha güvende olursun.

Merhaba. Yıl olmuş 2021 ben hala Windows Vista kullanıyorum. Ama istesem 8.1'e bile geçebilirim fakat Vista'yı uzun zamandır kullanıyorum ve bırakmak ile bırakmamak sorusunu hep düşünüyorum. Çok sorun da yaşamıyorum fakat sizce geçmeli miyim? Arasında çok kaldım.
Geçme kal bence.

Yani 2019'du sanırsam yanlışsam özür dilerim, Steam Windows Vista ve XP'ye olan desteğini tamamen kesti, satın aldığın oyunları falan indiremiyorsun ona göre düşün derim. Oyun oynamıyorum diyorsan işini görür aslında ha ama yenilik istersen Windows 7'ye geçmeni öneririm Vista ile 7 çok benzer tema olarak alışman daha kolay olacaktır. 8.1'e gelincee Microsoft Store'dan Asphalt falan oynayacaksan geçebilirsin.

Eski sürümleri kurulamıyor mu Steam'ın XP ve Vista'ya?

Yani 2019'du sanırsam yanlışsam özür dilerim, Steam Windows Vista ve XP'ye olan desteğini tamamen kesti, satın aldığın oyunları falan indiremiyorsun ona göre düşün derim. Oyun oynamıyorum diyorsan işini görür aslında ha ama yenilik istersen Windows 7'ye geçmeni öneririm Vista ile 7 çok benzer tema olarak alışman daha kolay olacaktır. 8.1'e gelincee Microsoft Store'dan Asphalt falan oynayacaksan geçebilirsin.

Oynamak isteyen Vista ve XP de Steam'in eski sürümünü kurup sorunsuz kullanabiliyorsun.

Sistemin nedir?
Sakıncası yoksa masaüstü fotoğrafını atar mısın?

Sağ ol dostum. Bende Windows Vista kuracağım işimi görür bu.

Bence kal Vista da.

Geri
Yukarı