2022 İOKBS sınavından 409 alan birisi aynı çalışma düzeyi ile 2023 LGS'den kaç alır?

Bursluluk sınavları genelde fazla zorlanır. LGS bu tarz sınavlardan çok daha kolaydır. 400 üstü garanti, ancak dikkatli bir şekilde çözerseniz 420 civarı alabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabii bunlar çok değişken konular.

Önemli olan puan değil yüzdelik. Geçen sene sınava girdim, 465 puanla 1.7% yaptım. Daha önceki sınavlarda 1.7% 420 puan a tekabül ediyordu. Sınavın zoruğuna göre değişir.

Bursluluk sınavları genelde fazla zorlanır. LGS bu tarz sınavlardan çok daha kolaydır. 400 üstü garanti, ancak dikkatli bir şekilde çözerseniz 420 civarı alabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabii bunlar çok değişken konular.

Hayır, genellikle tam tersi olur bursluluk kolay olur LGS zor olur.

Bursluluk sınavına girmiştim epey kolaydı. Toplam 3 yanlış yapmıştım. LGS'de 8 tane falan yanlışım vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı