LGS denemelerinden 400 puan civarı alan biri LGS'den kaç puan alır?

Bence LGS önemli bir sınav. Sonuçta lise önemli bir yer.

Umarım...

Lise tabii ki önemli bir yer ama LGS süreci gerçekten öğrenciyi strese sokabilen bir süreç.
Yani demek istediğim ben LGS'den 311 aldım şu an 10. sınıfım yazılı ortalamasıyla *97'yle alıyorlar* alan bir Anadolu lisesinde okuyorum ve gerçekten her öğrenci gayet iyi eğer istediği puanı alamazsa üzülmesin.

Bu yıl kardeşim LGS sınavına girecek. En düşük denemesi 351, en yüksek 470. Diğer denemeleri bu aralıkta. Okul genel olarak zor deneme seçiyor. Okyanus vb.

51 denemeye girdi ve 34 tanesinden 400 üstü aldı. Diğerleri 380-390 civarı.

Sizce LGS'den nasıl bir sonuç alabilir?
Denemede en yüksek notum 481 en düşük 415 idi. Günde 5 saat çalışıyordum. Sınav sonucum 413. Denemelerde gerçekten zordu. Her bulduğum denemeye girmiştim. Allah kardeşinize kolaylık ve zihin açıklığı versin hocam.

Bilmiyorum... Çevresindeki herkes liseyi çok abartıyor.

Lise abartılacak bir şey değil aile baskısından o çok abartılıyor sanıyordur. Özellikle klasik Anadolu ailesi kafasında ebeveynleri varsa "iyi liseye git sonra İstanbul'da iyi bir üniversiteye git iyi iş bulursun" genellemesine uydurmaya çalışıyordur.

Lise tabii ki önemli bir yer ama LGS süreci gerçekten öğrenciyi strese sokabilen bir süreç.
Yani demek istediğim ben LGS'den 311 aldım şu an 10. sınıfım yazılı ortalamasıyla *97'yle alıyorlar* alan bir Anadolu lisesinde okuyorum ve gerçekten her öğrenci gayet iyi eğer istediği puanı alamazsa üzülmesin.

Dediğim gibi c
Denemede en yüksek notum 481 en düşük 415 idi. Günde 5 saat çalışıyordum. Sınav sonucum 413. Denemelerde gerçekten zordu. Her bulduğum denemeye girmiştim. Allah kardeşinize kolaylık ve zihin açıklığı versin hocam.

Sağ olun hocam. Umarım istediği yere gider.

Denemede en yüksek notum 481 en düşük 415 idi. Günde 5 saat çalışıyordum. Sınav sonucum 413. Denemelerde gerçekten zordu. Her bulduğum denemeye girmiştim. Allah kardeşinize kolaylık ve zihin açıklığı versin

kendine yazık etmişsin kanks

Lise abartılacak bir şey değil aile baskısından o çok abartılıyor sanıyordur. Özellikle klasik Anadolu ailesi kafasında ebeveynleri varsa "iyi liseye git sonra İstanbul'da iyi bir üniversiteye git iyi iş bulursun" genellemesine uydurmaya çalışıyordur.

Tam olarak öyle. Kendisi zaten bıkmış durumda.

Puan değil de netlerini bilmek lazım ve okyanus cidden zor bir yayın bence 400'ü kesin geçer tahminimce 420-450 arası.

Genel olarak sözelden en fazla 3 yanlış yapıyor.
Feni 17-20 arası.
Matematik biraz sıkıntı. 15 net yaptığı da var, 13 net yaptığı da...
Ama kısaca matematiği 12-17 arası diyebilirim. En çok puanını aşağı çeken matematik.
4 sene sonra üniversitenin bir anlamı kalmaz böyle devam ederse o yüzden kendinizi geliştirin dil öğrenin teknoloji öğrenin. Liseyi boş ver ortaokul kafasında bir sürü insan ama daha ağır dersler.
Anlıyorum, tavsiyeniz için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı