2023 İOKBS (eski adıyla PYBS) nasıl geçti?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Ben de 2023 İOKBS (eski adıyla PYBS) giren birisi olarak sınavınızı sormak isterim. Sınavınız nasıl geçti? Benim sınav iyiydi. Kazanacağımı düşünüyorum. 6. sınıf sorularından soruldu ve öğretmen çocuğu kontenjanıyla girdim. Endişelenmiştim ama çalışınca çoğu soru kolay geliyor. Ben karmakarışık çözdüm. Türkçe'den 3 soru çözünce Matematiğe geçtim. Matematik az kala Fen'e geçtim ve onu tamamladım ve Matematiğe geri döndüm. Sonra Sosyal'e geçtim. Tamamlayınca zaman aldığı için boş bıraktığım soruları gözden geçirdim. 4 dakika kala sınavı bitirip imzamı atıp teslim ettim. Boş bırakmamaya çalıştım ama Matematik'ten 4-5, Fen'den 2-3, Sosyal'den 1 boş bıraktım. Sosyal'de boş bıraktığım soru namaz sorusuydu. Kazanacağımı düşünüyorum. İnşallah öyle de olur. Peki sizin sınavınız nasıl geçti Technopat Sosyal sakinleri?

Merhaba. Ben de 2023 İOKBS (eski adıyla PYBS) giren birisi olarak sınavınızı sormak isterim. Sınavınız nasıl geçti? Benim sınav iyiydi. Kazanacağımı düşünüyorum. 6. sınıf sorularından soruldu ve öğretmen çocuğu kontenjanıyla girdim. Endişelenmiştim ama çalışınca çoğu soru kolay geliyor. Ben karmakarışık çözdüm. Türkçe'den 3 soru çözünce Matematiğe geçtim. Matematik az kala Fen'e geçtim ve onu tamamladım ve Matematiğe geri döndüm. Sonra Sosyal'e geçtim. Tamamlayınca zaman aldığı için boş bıraktığım soruları gözden geçirdim. 4 dakika kala sınavı bitirip imzamı atıp teslim ettim. Boş bırakmamaya çalıştım ama Matematik'ten 4-5, Fen'den 2-3, Sosyal'den 1 boş bıraktım. Sosyal'de boş bıraktığım soru namaz sorusuydu. Kazanacağımı düşünüyorum. İnşallah öyle de olur. Peki sizin sınavınız nasıl geçti Technopat Sosyal sakinleri?
Benim 6. sınıfa giden kardeşim girdi. Matematikten 5 boş, Türkçeden 4 boş, fenden 1 boş ve sosyalden ise 4 boş bıraktığını söylüyor. Dediğine göre zor geçmiş.

Bende girdim hocam,Allah sonumuzu açık eylesin.

Bende girdim hocam,Allah sonumuzu açık eylesin.
Amin.
Benim 6. sınıfa giden kardeşim girdi. Matematikten 5 boş, Türkçeden 4 boş, fenden 1 boş ve sosyalden ise 4 boş bıraktığını söylüyor. Dediğine göre zor geçmiş.
O kadar da zor değildi aslında. Ne derece sıklıkla çalıştı yazın? Canını sıkmak istemem ama kaybedebilir deprem kontenjanı, korumaya muhtaç çocuk veya şehit/gazi yakını kontenjanı yoksa.

Hocam sonuçlara nereden bakacağız ?
Sonuçlar 22 Eylül 2023 tarihinde meb.gov.tr adresinde ilan edilecek. İOKBS A kitapçığı ve İOKBS A kitapçığı cevap anahtarı ise dün veya bugün (tarihi bilmiyorum) yayınlandı. B kitapçığı yayınlanmamış. B kitapçığınız varsa maalesef tek tek soruyu bulup (mesela B kitapçığında 18. soruysa A kitapçığında 5. soru olabiliyor ve cevap anahtarından 5. soruya bakıp işaretlemelisiniz) doğru-yanlış işaretleme yapmalısınız.
2023 İOKBS A KİTAPÇIĞI VE A KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARI: İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVININ SORU KİTAPÇIKLARI YAYIMLANDI

Yeni konular

Geri
Yukarı