2022 Peugeot 2008 nasıldır?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
2008 ACTIVE 1.2 PureTech 100HP MT modeli sizce nasıldır? Gidiş, ara hızlanma, konfor ve özellikle ses sistemi bu arabaların tam olarak nasıl? Bir de otomatik modeli aynı motor bloğu olmasına rağmen 130 HP. Bu 20 HP'lik fark sadece şanzımandan dolayı mı oluyor? Yoksa tamamen yazılımsal mı? Şimdiden teşekkürler.

@Mortis06

Son düzenleme:
2008 actıve 1.2 puretech 100HP mt modeli sizce nasıldır? Gidiş, ara hızlanma, konfor ve özellikle ses sistemi bu arabaların tam olarak nasıl? Bir de otomatik modeli aynı motor bloğu olmasına rağmen 130 HP. Bu 20 HP'lik fark sadece şanzımandan dolayı mı oluyor? Yoksa tamamen yazılımsal mı? Şimdiden teşekkürler.

@Mortis06

Genellikle geleneksel tork konventörlü şanzımanlarda türbin güç kaybına sebep olur ve bu sebeple geleneksel otomatikler manuellerden ortalama 10 beygir civarında daha güçsüz olur. Muhtemelen motor dışarıdan aynı görünse de enjektör, Turbo, yazılım hatta eksantrik gibi farkları vardır diye düşünüyorum. Peugeot çok ilgi alanımda olan bir araç değil açıkçası ancak bir akrabamda eski nesil bir 2008 var ve gördüğüm kadarı ile tamamen yakıt odaklı bir araç. En azından benim gibi Volvo tarzı bir arabaya biniyorsanız 406, 607 gibi markanın üst segmenti dışında genel olarak hissiyatı süspansiyonu hem çok konfor odaklı değil hem de sürat yaptığınızda yolla aracın iletişimi kesiliyor ve fazla güvenli hissettirmiyor, ses sistemi de keza ortalama bir performansa sahip. Nihayetinde ne kadar ekmek o kadar köfte ve çok tutulduğuna göre kendi sınıfında yeterli bir araçtır. Ancak dediğim gibi toplamda 10 farklı Peugeot'a bindim ve güncel modeller hakkında bir bilgim yok, muhtemelen bu eksileri hem çok daha iyileşmiştir hem de rakiplerine kıyasla geride kalmayan bir algıya sahiptir. Doğrudan araç sahibi birileri yardımcı olsa daha doğru olur.

Genellikle geleneksel tork konventörlü şanzımanlarda türbin güç kaybına sebep olur ve bu sebeple geleneksel otomatikler manuellerden ortalama 10 beygir civarında daha güçsüz olur. Muhtemelen motor dışarıdan aynı görünse de enjektör, Turbo, yazılım hatta eksantrik gibi farkları vardır diye düşünüyorum. Peugeot çok ilgi alanımda olan bir araç değil açıkçası ancak bir akrabamda eski nesil bir 2008 var ve gördüğüm kadarı ile tamamen yakıt odaklı bir araç. En azından benim gibi Volvo tarzı bir arabaya biniyorsanız 406, 607 gibi markanın üst segmenti dışında genel olarak hissiyatı süspansiyonu hem çok konfor odaklı değil hem de sürat yaptığınızda yolla aracın iletişimi kesiliyor ve fazla güvenli hissettirmiyor, ses sistemi de keza ortalama bir performansa sahip. Nihayetinde ne kadar ekmek o kadar köfte ve çok tutulduğuna göre kendi sınıfında yeterli bir araçtır. Ancak dediğim gibi toplamda 10 farklı Peugeot'a bindim ve güncel modeller hakkında bir bilgim yok, muhtemelen bu eksileri hem çok daha iyileşmiştir hem de rakiplerine kıyasla geride kalmayan bir algıya sahiptir. Doğrudan araç sahibi birileri yardımcı olsa daha doğru olur.

Çok üst düzey konfor ve yol tutuşu beklemiyorum aslında ama şu 1.2 motorların şanzımana göre gücünün değişmesi bana garip gelmişti. Eksantrik olarak ikisi de 12 valf. Sanırım fark tamamen yazılımsal ya da sizin dediğiniz 10 HP fark bu motor da 30 HP fark etmiş. 100 HP bu araba için ne kadar yeterli olur? Şahsen ben arabanın ara hızlanmalarına da önem veriyorum. İnternette fazla gidişi ile ilgili yorum göremedim. Bu arada beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

2008'in 1.2 benzinli motoru da 1.5 dizeli de baya sağlam hızlanıyor ama benzinli biraz daha agresiftir tahmin edeceğiniz üzere. Bir de 3008 de kullanılan 1.2'lik motorun 1.6 180 HP modeli var o bambaşka bir motor gerçekten. Bütçeniz yetiyorsa kesinlikle düşünün derim. Yalnız 3008'lerin dizeli ağır kalıyor.

Geri
Yukarı