Peugeot 2008 1.2 GT 155 Beygir otomobil nasıldır?

Hasan.can

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, SUV araç arayışındayım. 2021-2023 model arası Peugeot 2008 GT paketleri hoşuma gidiyor. Bu modeli araştırırken 155 HP olan versiyonlarını gördüm. Bu araçların beygir dışında bir değişimi olmadığını, normalde yurt dışı için gönderilen araçlar olup pandemi dolayısıyla gönderilemediği için ülkemizde satıldıklarını okudum.

2008 modeli için herhangi kronik bir sıkıntısı var mıdır? Ekranın çok hassas olduğunu ve boyasının narin olduğunu okudum. Bunların haricinde motor şanzıman sıkıntısı var mı? Kullanan, deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgilerini bekliyorum ya da sizin 1.2-1.3m TL arasında önereceğiniz, bunu test et dediğiniz SUV araç var mıdır?

Hocam bu araçlarda tavanda su akıtma tarzı bir sorun okumuştum araştırın derim.

Bu bütçeye Sportage beğeniyorum ben şahsen.
Su akıtma olayına hiç denk gelmedin hocam ya, ses sıkıntısı olduğunu kızakların ses yaptığını okudum ama. Teşekkür ederim bilgilendirme ve tavsiye için bir daha bakayım. Kia arabalarına nedense ısınamıyorum bir önyargı var yeni kasalarını test etmedim hiç

O arabayla alakam yok ama 1,2 motorun Turbo'da sıkıntı çıkabilir daha yüksek hacimli atamosferik alsan motordan sıkıntı yaşamazsın.
15 senedir sürekli atmosferik araçlar kullandım hocam artık yakıt yüzünden turbo destekli araç bakıyorum. Turbolu araçların bu riski hep var ama 1.2 puretech için olumsuz bi yorum okumadım tipi çok cezbediyor

Abi ben çok bir şey bilmiyorum o motorla alakalı. Ama tabii ki Turbo'dan torboya değişir araba alacaksan turboysa çok kilometre yapmamış ve zorlamamış müşteriden almak en iyisi.

1.2 hacimli motorlar dün kullanılmaya başlanmadı. Turbo'dan yana da sorun çıkması için sebep yok.

Abi Turbo'nun sıkıntı çıkarmasının sebepleri hava filtresinin kötü olması wastgatenin çalışmaması gibi sebepler var.

Motor ve şanzıman konusunda içiniz rahat olsun. Bu tavan akıtma olayı PSA grubunda bir tek Citroen Aircross modellerinde var diye duymuştum onlarda da her araçta çıkmıyormuş. 1.2-1.3 milyona da bu araçtan daha iyisi var mı tam bilmiyorum ama rakibi xCeed olabilir. Gerçi onunda bu paraya Prestige modeli gelmiyor. Eğer 1.3 milyon civarlarına yeşil prestige paketli xCeed gelse kesinlikle düşünürdüm yerinizde olsam. Gelmesi çok düşük ihtimal olduğu için en mantıklı 2008 gibi duruyor. Qashqai'de var ama sportif durmuyor paketleri falan.

Geri
Yukarı