2022 yaz ayında sistem fiyatları düşer mi?

530546

Decipat
Benim uzun zamandır gerçekleştirmek istediğim bir hayalim var. Güzel bir sistem sahibi olmak ancak reis-i cumhur sağ olsun ki hayalimi gerçekleştirmedim. Sizce fiyatlar yaz ayında ne olur?

Talep gittikçe artıyor bazı parçalar hariç genel olarak düşmez bence.
Talep artmıyor, alabilme ihtimali artıyor. Arada bir hayli fark olan cümleler. Fiyatlar uçtuğu için zenginler alıyor, durumu iyi olmayanlar ya da arada olanlar bakıyordu ama fiyatlar düştüğü için aradakilerde artık yavaş yavaş bir şeylerden de kıssa almaya başladı.
Benim uzun zamandır gerçekleştirmek istediğim bir hayalim var. Güzel bir sistem sahibi olmak ancak reis-i cumhur sağ olsun ki hayalimi gerçekleştirmedim. Sizce fiyatlar yaz ayında ne olur?
Bilen birileri olsa zaten herkes ona göre hareket eder. Bu ülkede bu tarz durumlar şans işi.

Talep artmıyor, alabilme ihtimali artıyor. Arada bir hayli fark olan cümleler. Fiyatlar uçtuğu için zenginler alıyor, durumu iyi olmayanlar ya da arada olanlar bakıyordu ama fiyatlar düştüğü için aradakilerde artık yavaş yavaş bir şeylerden de kıssa almaya başladı.

Bilen birileri olsa zaten herkes ona göre hareket eder. Bu ülkede bu tarz durumlar şans işi.
Teşekkür ederim.

Ne kadar ertelerseniz o kadar uzaklaşırsınız hayalinizden. Kolay kolay bir şeylerin fiyatı düşmüyor. Ben Aralık ayında anlık bir kararla sistem topladım imzamda bulunan. Bir de daha önceden 4K monitör almıştım. Hepsi bana toplamda 13 bine falan mal oldu ekran kartsız. Şu an aynı parçaları almaya kalksam minimum 17-18 bin lira. İyi ki almışım dedim biraz borca girsem de.

Teknoloji geliştikçe ürünlerin üretim maliyeti düşüp bizim için eskisi kadar pahalı gibi olmasa da SSD'lerin, RAM'lerin kapasitesi artıyor, işlemcilerin işlem gücü artıyor ama fiyat aşağı yukarı aynı kalıyor. Ama bazı teknolojik ürünlerin dolar bazlı fiyatı tersine artıyor.

Dünyadaki siyasi ve ekonomik krizler işi daha da kötüye götürüyor. Dünyanın işlerinin yoluna girip hayatın güllük gülüstanlık olması mümkün değil mi? Mümkün. Ama çok düşük ihtimal.

Yani kimse müneccim değil ki yazın neler olacağını söylesin. Ama şöyle bir gerçek var ki yazın sizin istediğiniz şeyin gerçekleşme olasılığı %10. Tersine fiyatların yükselme ihtimali %90. Buna göre kararınızı verebilirsiniz.

Son iki haftadır ekran kartlarında indirimler düşüşler mevcuttu dünden beri eth yükselince anında gitti indirimler. Düşmesi aylar sürse de geri yükseliş bir gün sürdü :(

Ne kadar ertelerseniz o kadar uzaklaşırsınız hayalinizden. Kolay kolay bir şeylerin fiyatı düşmüyor. Ben aralık ayında anlık bir kararla sistem topladım imzamda bulunan. Bir de daha önceden 4K monitör almıştım. Hepsi bana toplamda 13 bine falan mal oldu ekran kartsız. Şu an aynı parçaları almaya kalksam minimum 17-18 bin lira. İyi ki almışım dedim biraz borca girsem de.

Teknoloji geliştikçe ürünlerin üretim maliyeti düşüp bizim için eskisi kadar pahalı gibi olmasa da SSD'lerin, RAM'lerin kapasitesi artıyor, işlemcilerin işlem gücü artıyor ama fiyat aşağı yukarı aynı kalıyor. Ama bazı teknolojik ürünlerin dolar bazlı fiyatı tersine artıyor.

Dünyadaki siyasi ve ekonomik krizler işi daha da kötüye götürüyor. Dünyanın işlerinin yoluna girip hayatın güllük gülüstanlık olması mümkün değil mi? Mümkün. Ama çok düşük ihtimal.

Yani kimse müneccim değil ki yazın neler olacağını söylesin. Ama şöyle bir gerçek var ki yazın sizin istediğiniz şeyin gerçekleşme olasılığı %10. tersine fiyatların yükselme ihtimali %90. buna göre kararınızı verebilirsiniz.

Ben en kısa sürede almak istiyorum ancak durumumuz malum. Sanırım birkaç sene sonra alabileceğim. Teşekkür ederim.

Doğrudur da aynı kapıya çıkıyor ülkede esnaf çok kurnaz talep arttıkça inmesi gereken fiyatları artırmayı kendilerine şiar edinmişler bu her sektörde böyle, zaten alacaklar diyorlar.

Geri
Yukarı