2022'de 1050 Ti alınır mı?

@ALİ3838 God of War 1080P düşük ayarlarda 25 FPS mi akıcı? 1050 Ti hafife alınmıyor tam tersi abartılıyor, 5 sene önce piyasa çıktığında bile güçsüzdü. 2022 için yeterli bir kart değil ve akıcı oyun deneyimi 40-45 FPS ile başlar.
Optimizasyon her oyuna göre değişir CS'de 60 FPS bile akıcı hissettirmiyorken, bazı hikayeli oyunlar 30 FPS'de de akıcı deneyim sunabiliyor, biraz da gözün alışmasına bağlı tabi.

Optimizasyon her oyuna göre değişir CS'de 60 FPS bile akıcı hissettirmiyorken, bazı hikayeli oyunlar 30 FPS'de de akıcı deneyim sunabiliyor, biraz da gözün alışmasına bağlı tabi.

Genel AAA oyunlar için dedim. 30 FPS sanıyorum RDR2'de tek sorunsuz gelmişti o da oyun çok ağır olduğu için. Biraz aksiyonun hızlı aktığı oyunlarda 30 FPS tatmin etmiyor.

Genel AAA oyunlar için dedim. 30 FPS sanıyorum RDR2'de tek sorunsuz gelmişti o da oyun çok ağır olduğu için. Biraz aksiyonun hızlı aktığı oyunlarda 30 FPS tatmin etmiyor.
Aynen öyle, genel olarak 30'un üzerine çıkınca (32-33 FPS dahi de olsa) çok fark oluyormuş gibi hissettiriyordu. Tabi konsollar kadar akıcı olmadığı için RDR2'deki 30 FPS de çok tatmin etmiyor, konsol oyuncuları bile bazen 30 FPS'den dolayı şikayet ediyor. (Çoğu oyunda olduğu gibi) Demek ki gözün de yenileme hızı varmış. 🙂

Eğer para varsa 2022'de AMD RX 6000 serisi dışı ve Geforce RTX dışında bir ekran kartı alınmaz. Yani en azından 6500 XT ve RTX 3050 alınır diyorum. 6500 XT şu anda 4000 lira civarı olduğunu belirteyim.

@ValoHesapArıyorum çok bilgilendirici bir mesaj 👏. 80 FPS öyle alınıyor CS:GO, Cyberpunk 2077 fark etmiyor direkt 80 FPS veriyor mübarek.
Hocam standart bir kullanıcının genelde böyle bir psikolojisi vardır, en çok oynadığı oyunları bir süreden sonra unuttuğu için (grafik gereksimini bilmediğinden dolayı bazen) şu kadar FPS alabiliyorum der.

Geri
Yukarı