GTX 1080 Ti 2022'de alınır mı?

Bütçe
5000
Ben kendisine 3060 en olmadı 3060 Ti aldıracağım. Sanırım kendisi de yorumları görünce ikna olur diye düşünüyorum. :D

İşlemciye de sonra bakar artık, maksat FPS artsın.

Ben kendisine 3060 en olmadı 3060 Ti aldıracağım. Sanırım kendisi de yorumları görünce ikna olur diye düşünüyorum. :D

Genelde ekran kartının işlemciye nazaran güçlü olması çok sorun yaratmıyor. Grafik ayarları yükseltilerek az da olsa bu darboğaz giderilebiliyor.

Bu zamanda DLSS destekli kartların alınması daha iyi olur. Yeni seri de çıkacak, üstüne 3 nesil eklenmiş olacak GTX serisinin. Bu yüzden 1080Ti ile aynı seviyelerde olan RTX 2070S veya 3060 ikilisinden almak daha çok performans verir DLSS sayesinde. 3060 bütçeye uymayabilir fakat İkinci el RTX 2070S'lere bakmanızı öneririm. Fiyatlarından bilgim yok. Yalnız işlemci biraz darboğaza neden olacaktır illaki.

Şahsen ben de böyle düşünüyorum, fiyatı biraz kafa kurcaladı. Kalan parayla da 5600 almak mantıklı geldi haliyle. 6600 XT daha üstün değil mi bu karttan? Ben öyle biliyorum çünkü.

Tabii ki 6600XT daha üstün ve sıfır ürün olarak alacaksınız. Sıfır ürün alınca kutudan sorunlu bile çıksa iade eder ya da garantiye gönderir yaptırırsın. Her açıdan daha güvenli.

1080 Ti almak yerine yeni nesil ve DLS desteği olan bir kart almak daha doğrudur.

Bu zamanda DLSS destekli kartların alınması daha iyi olur. Yeni seri de çıkacak, üstüne 3 nesil eklenmiş olacak GTX serisinin. Bu yüzden 1080Ti ile aynı seviyelerde olan RTX 2070S veya 3060 ikilisinden almak daha çok performans verir DLSS sayesinde. 3060 bütçeye uymayabilir fakat İkinci el RTX 2070S'lere bakmanızı öneririm. Fiyatlarından bilgim yok. Yalnız işlemci biraz darboğaza neden olacaktır illaki.
Minimum 7500'den başlıyor 2070S. 2060 bile deli para ikinci elde anlamadım gitti.

Arkadaşıma kart bakarken ikinci elde gözümüz 1080 Ti kartına takıldı, arkadaş 5000'e bırakacağını, GET açabileceğini söyledi. Herhangi bir stres testi istemeyip, direkt konu açayım dedim.

Şu an kendisinde RX 480 var ve Ryzen 5 2600 işlemcisi var.

Ne diyorsunuz?

@kino hocam siz bilgiliydiniz sanırım.
5bine RTX 2060 satıyorum ilgilenirsen.

RTX 2080 bile olsa bir durup düşünmek lazım. Ocak 2021'de yeni nesil diyeceğimiz RTX 2000, RX 5000 serisi kartları bile süpürüp riglere dizdiler. Zaten 2 yaşına geldiler onların da garantisi yok. En azından nedir tek mining dönemi geçirdiklerinden fazla yıpranmazlar. 50/50 şans diyelim.

RX 400/500 ve GTX 1000 serisinin 8 GB ve üzeri kartlarından ise koşarak kaçacaksın.

RTX 2080 bile olsa bir durup düşünmek lazım. Ocak 2021'de yeni nesil diyeceğimiz RTX 2000, RX 5000 serisi kartları bile süpürüp riglere dizdiler. Zaten 2 yaşına geldiler onların da garantisi yok. En azından nedir tek mining dönemi geçirdiklerinden fazla yıpranmazlar. 50/50 şans diyelim.

RX 400/500 ve GTX 1000 serisinin 8 GB ve üzeri kartlarından ise koşarak kaçacaksın.
RX 480 8 GB mining yapılmıştı ancak bunu bilerek aldık. Ancak yarı yolda bıraktı kart, artık sebebi mining mi, başka bir şey mi yaktı bilmiyorum fakat sistem kartı hiçbir şekilde görmüyor. Sürücülerde tanımlayamıyor.

Geri
Yukarı