2022'de iPhone X alınır mı?

Samsung'un yazılım politikası arayüzü yavaşlatmıyor, aksine güncellemelerde daha da hızlandırılıyor. Xiaomi ile karıştırmayınız :D.

Ondan bahsetmiyorum iPhone X hala güncelleme desteği alıyor ama S9+ almıyor ben niye alayim desteği kesilmiş telefonu? Ayrıca güncelleme telefonu ağırlaştırır.

iPhone X 2017 de S20 FE ise 2021 de çıktı ve aralarında 4 sene olan telefon kafa kafaya yarışıyor yani sen buna iPhone X kötü diyemezsin ya da S20 FE de çok iyi diyemezsin kendisinden 4 sene yeni olmasına rağmen yarışabiliyor çünkü.

Örnek oyun ismi verebilir misiniz? Dediklerinizde sadece saçmalamışsınız, XR amiral gemileriyle kapışsın diye üretilmedi, Dolby visionu olmayan 828p IPS LCD panele sahip bir telefon, S9+ ise 2K Dynamic AMOLED panel, mükemmele yakın ön kamera performansı ve harika bir haporlere sahip amiral gemisi. Kıyaslanması bile saçma ve sizde saçma sapan Apple fanboylardansınız, tek dediğiniz "iPhone daha uzun ömürlü" dediğiniz belki giriş ve orta seviyesi Android telefonlar olabilir ama S9+ gibi zamanın amiral gemileri hâlâ takır takır çalışmakta.
Maalesef sizde Fan Editionboy sunuz. S9+ istediği kadar 15K Amoled ile gelebilir ancak benim cihazımın stabilitesi ile yarışacak kabiliyeti yok. Bazen gerçekler acıdır. Hep söylerim, FE’ci tayfa 2 seneye cihaz alacak ama ben hala güncelleme alan, stabil arayüzde takılmayan cihaza sahip olacağım. Geçmişte de böyleydi şimdi de böyle. Sonra Steve Ballmer gibi ağlarsınız, üzülürüm. :D

Ondan bahsetmiyorum iPhone X hala güncelleme desteği alıyor ama S9+ almıyor ben niye alayim destek verilmeyen telefonu?

iPhone X 2017 de S20 FE ise 2021 de çıktı ve aralarında 4 sene olan telefon kafa kafaya yarışıyor yani sen buna iPhone X kötü diyemezsin ya da S20 FE de çok iyi diyemezsin kendisinden 4 sene yeni olmasına rağmen yarışabiliyor çünkü.

A11 işlemcisi SD 865 veya Exynos 990 işlemcisi ile fotoğraf ve video işlemede, stabil oyun performansında asla kapışamaz. Verimlilik olarak Exynos 990 modelinden daha verimli olduğu doğrudur ama aralarında dağlar kadar performans farkı var. iPhone X, A11 işlemcisi ile 50-60 FPS vermekte, çoğu zaman stabil performans sunamıyor. Ayrıca uygulama desteği bitmedikten sonra yazılım desteğinin bitmesi ne gibi bir sorun teşkil eder ki? Kaldı ki X'inde yazılım desteği bitiyor, yine işlemciye göre duyurulursa iOS 17 almayacak, modele göre duyurulursa iOS 18 almayacak.

Maalesef sizde Fan Editionboy sunuz. S9+ istediği kadar 15K AMOLED ile gelebilir ancak benim cihazımın stabilitesi ile yarışacak kabiliyeti yok. Bazen gerçekler acıdır. Hep söylerim, FE'ci tayfa 2 seneye cihaz alacak ama ben hala güncelleme alan, stabil arayüzde takılmayan cihaza sahip olacağım. Geçmişte de böyleydi şimdi de böyle. Sonra Steve Ballmer gibi ağlarsınız, üzülürüm. :D

One UI, en stabil çalışan ve kullanışlı arayüzlerden birisidir ve sana acı bir gerçek, sen 828p Dolby Vision'u bile olmayan LCD panelli düşük bütçeli XR'ını 13.000 TL'ye alırken ben 2K ekrana sahip, daha iyi gece kamerası, daha iyi makro modu ve daha iyi zooma sahip Dynamic AMOLED'li telefonumu fazlasıyla stabil bir şekilde senelerce kullanacağım ve bazı oyunlarda daha stabil değerler alacağım, acı gerçekler bunlardır.

A11 işlemcisi SD 865 veya Exynos 990 işlemcisi ile fotoğraf ve video işlemede, stabil oyun performansında asla kapışamaz. Verimlilik olarak Exynos 990 modelinden daha verimli olduğu doğrudur ama aralarında dağlar kadar fark var. iPhone X, A11 işlemcisi ile 50-60 FPS vermekte, çoğu zaman stabil performans sunamıyor. Ayrıca uygulama desteği bitmedikten sonra yazılım desteğinin bitmesi ne gibi bir sorun teşkil eder ki? Kaldı ki X'inde yazılım desteği bitiyor, yine işlemciye göre duyurulursa iOS 17 almayacak, modele göre duyurulursa iOS 18 almayacak.

One UI, en stabil çalışan ve kullanışlı arayüzlerden birisidir ve sana acı bir gerçek, sen 828p Dolby Vision'u bile olmayan LCD panelli düşük bütçeli XR'ını 13.000 TL'ye alırken ben 2K ekrana sahip, daha iyi gece kamerası, daha iyi makro modu ve daha iyi zooma sahip Dynamic AMOLED'li telefonumu fazlasıyla stabil bir şekilde senelerce kullanacağım ve bazı oyunlarda daha stabil değerler alacağım, acı gerçekler bunlardır.
Hiçbir şey bulamayınca bel altı vurmaya başladı FE’ci. FE kendisi zaten düşük bütçeli insanlar için yapılmış bir cihazdır, ha ben XR’ın yüksek bütçeli olduğunu zaten söylemedim fakat ben bu cihazı 3 sene sonra elindeki cihazdan daha pahalıya satacağım. İstediğin kadar iyi bir cihazın olsun iOS kapasitesine yaklaşamayacaksın. Gerçek bunlar, şimdi Amoled cihazında fazla bu sekmede durma ekranın yanık yanık olur. Garantide kabul etmez sonra, üzülürsün. :D ben de gidip Apple Servis ile 20 yıllık ahbap gibi konuşayım, malum bunlar hep bütçe meselesi.

A11 işlemcisi SD 865 veya Exynos 990 işlemcisi ile fotoğraf ve video işlemede, stabil oyun performansında asla kapışamaz. Verimlilik olarak Exynos 990 modelinden daha verimli olduğu doğrudur ama aralarında dağlar kadar fark var. iPhone X, A11 işlemcisi ile 50-60 FPS vermekte, çoğu zaman stabil performans sunamıyor. Ayrıca uygulama desteği bitmedikten sonra yazılım desteğinin bitmesi ne gibi bir sorun teşkil eder ki? Kaldı ki X'inde yazılım desteği bitiyor, yine işlemciye göre duyurulursa iOS 17 almayacak, modele göre duyurulursa iOS 18 almayacak.
Ben sana s9+ diyorum sen bana exynos 990 snp 865 diyorsun?

IPhone'un olayı bu zaten sen 2 sene sonra S10 bile satamazsın ama iPhone X senin elinde kalmaz hala insanlar iPhone 7 alıp satarken iPhone X'in yolu var daha.
iOS 17 almama ihtimali de düşük çünkü iPhone 7 5 sene güncelleme aldı ama iPhone X'in yaşı daha dolmadı ama almasa bile her türlü satılır.

S9+ diyorum sen bana exynos 990 snp 865 diyorsun ?

IPhone'un olayı bu zaten sen 2 sene sonra S10 bile satamazsın ama iPhone X senin elinde kalmaz hala insanlar iPhone 7 alıp satarken iPhone X'in yolu var daha.
iOS 17 almama ihtimali de düşük çünkü iPhone 7 5 sene güncelleme aldı ama iPhone X'in yaşı daha dolmadı ama almasa bile her türlü satılır.
Buna anlatamazsın, ben bu forumda FE’ci moddan 1 ay ban yemiş insanım. Bunlara bulaşma sana söyleyeyim. Kağıt üzerinden bakarak, uzun ömürlülük, garanti, ikinci el gibi konuları yok sayıyorlar. O yüzden hiç uğraşma sen ne dersen bunlar tam tersini söyleyip bir şey bulacaklar.

Hiçbir şey bulamayınca bel altı vurmaya başladı FE'ci. FE kendisi zaten düşük bütçeli insanlar için yapılmış bir cihazdır, ha ben XR'ın yüksek bütçeli olduğunu zaten söylemedim fakat ben bu cihazı 3 sene sonra elindeki cihazdan daha pahalıya satacağım. İstediğin kadar iyi bir cihazın olsun iOS kapasitesine yaklaşamayacaksın. Gerçek bunlar, şimdi AMOLED cihazında fazla bu sekmede durma ekranın yanık yanık olur. Garantide kabul etmez sonra, üzülürsün. :D ben de gidip Apple Servis ile 20 yıllık ahbap gibi konuşayım, malum bunlar hep bütçe meselesi.

Ben FE modellerinedn bahsetmiyorum. S9+ ve XR ikileminden bahsediyorum, neyse sen 828p panelli Dolby Vision'u bile olmayan berbat renkler sunan LCD panelli XR'ınla kendini zengin sanmaya devam et "malum bunlar hep bütçe meselesi" demiş bir de :D Ayrıca ben iPhone 11'den S21 FE'ye geçmiş birisi olarak söylüyorum bunları, daha önce de S8+ ve S7 Edge'de kullandım.

iOS kapasitesi demişsin :D iOS ile uzaya falan mı çıkıyorsun? Aynı stabiliteyi One UI'da sunuyor ve IOS'dan çok daha kullanışlı. MIUI falan değil, kasmaz merak etme :D Forumdaki @Erenk1905'nın SDN forumda adı Applemania, kendisi IPhone'u sever ama fazlasıyla objektif bakar. Ona bırakıyorum bundan sonrasını.

Ben FE modellerinedn bahsetmiyorum. S9+ ve XR ikileminden bahsediyorum, neyse sen 828p panelli Dolby Vision'u bile olmayan berbat renkler sunan LCD panelli XR'ınla kendini zengin sanmaya devam et "malum bunlar hep bütçe meselesi" demiş bir de :D Ayrıca ben iPhone 11'den S21 FE'ye geçmiş birisi olarak söylüyorum bunları, daha önce de S8+ ve S7 Edge'de kullandım.

iOS kapasitesi demişsin :D iOS ile uzaya falan mı çıkıyorsun? Aynı stabiliteyi One UI'da sunuyor ve IOS'dan çok daha kullanışlı. Forumdaki @Erenk1905'nın SDN forumda adı Applemania, kendisi IPhone'u sever ama fazlasıyla objektif bakar. Ona bırakıyorum bundan sonrasını.
Bak başka birisini spawnladı hemen. Benim iOS cihazımda isterse 168p ekran olabilir, bana stabilite lazım. Ayrıca ben de buna S20+ cihazımdan geçtim ve hala duruyor, satamadım çünkü. :D İş bütçe konusuna gelmesin istersen, malum donanım forumu burası, bütçemi oradan hesaplayabilirsin. Sen de 36 ay taksitle aldığın telefonunda çok biliyormuş rollerine yatabilirsin :D

Bak başka birisini spawnladı hemen. Benim iOS cihazımda isterse 168p ekran olabilir, bana stabilite lazım. Ayrıca ben de buna S20+ cihazımdan geçtim ve hala duruyor, satamadım çünkü. :D İş bütçe konusuna gelmesin istersen, malum donanım forumu burası, bütçemi oradan hesaplayabilirsin. Sen de 36 ay taksitle aldığın telefonunda çok biliyormuş rollerine yatabilirsin :D

36 ay taksitle aldığım falan yok gittim mağazaya iPhone 11'i 2. nesil AirPods ile tek seferde satın aldım, inan bana 828p, güneş altında ve yüksek parlaklıkta berbat renkler sunan LCD panelden sonra o stabilitenin çok önemi yok, kaldı ki One UI'da aynı stabiliteyi sunuyor :D.

Tabii 828p LCD ve Dolby Vision'u olmayan, yurt dışında 1 haftalık maaşla alınan XR'a 13.000 TL verdikten sonra içerleyip konuyu maddi duruma getirmen ilginç.

36 ay taksitle aldığım falan yok gittim mağazaya iPhone 11'i 2. nesil AirPods ile tek seferde satın aldım, inan bana 828p, güneş altında ve yüksek parlaklıkta berbat renkler sunan LCD panelden sonra o stabilitenin çok önemi yok, kaldı ki One UI'da aynı stabiliteyi sunuyor :D.

Tabii 828p LCD ve Dolby Vision'u olmayan, yurt dışında 1 haftalık maaşla alınan XR'a 13.000 TL verdikten sonra içerleyip konuyu maddi duruma getirmen ilginç.
Aynı stabillikte değil ki yahu sen de farkındasın bunun ama fanboysun işte ayrıca güneş altında görebiliyorum. 2 sene sonra burada satarken ağlamazsın umarım. “Ama ama benim amoled ekranım var, 8 Plus’dan nasıl ucuza gider??” haha :D bu akşam iyi güldüm, ama canım sıkıldı. Gidip İtopya’ya bakayım neler varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı