2022'de okulların yüzdelikleri artacak mı?

Öncelikle genel puan yükseldi çünkü sınav diğerlerine nazaran daha anlaşılırdı.
E puanlar yükselince nitelikli öğrenci almak daha yüksek puan isteyecek.
Örneğin ortala 350 aldığı bir sınavda 450 alan bir çocuk mu daha "alınabilir" yoksa ortalamanın 420 olup öğrencinin 450 alması mı? Buna göre yüzdelik dilimler değişecek ne kadar azalırsa girmen o kadar zor.

Öncelikle genel puan yükseldi çünkü sınav diğerlerine nazaran daha anlaşılırdı.
E puanlar yükselince nitelikli öğrenci almak daha yüksek puan isteyecek.
Örneğin ortala 350 aldığı bir sınavda 450 alan bir çocuk mu daha "alınabilir" yoksa ortalamanın 420 olup öğrencinin 450 alması mı? Buna göre yüzdelik dilimler değişecek ne kadar azalırsa girmen o kadar zor.
benim gitmek istediğim okulun bütün lgs lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbulda.

Okulun kontejyan yedeği olarak gelme ihtimali var hocam yedeğe giremezseniz geleceğini sanmam.

Hocam ama büyük ihtimal gelir yazmıştınız o yüzden ben de sordum

Hocam ama siz okulların yüzdelik dilimleri düşecek dediniz o zaman benim bu okula girme şansımın iyice azalması gerekmiyor mu? Ve hocam yedeklere girsem bile gerçekten girebileceğini düşünüyor musunuz? ( Hocam bu şekilde teyit etmemin nedeni yanlış anlamayın başkalarına da sorduğumda onlar da ilk başta girebilirsiniz falan yazıyor ama sonra seni üzmemek için öyle söyledim ama bence giremezsin yazdılar o yüzden sordum hocam)
Okulun kontejyan yedeği olarak gelme ihtimali var hocam yedeğe giremezseniz geleceğini sanmam.

Son düzenleme:
Hocam ama büyük ihtimal gelir yazmıştınız o yüzden ben de sordum

Hocam ama siz okulların yüzdelik dilimleri düşecek dediniz o zaman benim bu okula girme şansımın iyice azalması gerekmiyor mu? Ve hocam yedeklere girsem bile gerçekten girebileceğini düşünüyor musunuz? ( Hocam bu şekilde teyit etmemin nedeni yanlış anlamayın başkalarına da sorduğumda onlar da ilk başta girebilirsiniz falan yazıyor ama sonra seni üzmemek için öyle söyledim ama bence giremezsin yazdılar o yüzden sordum hocam)
Yedeğe girebilirsen girme ihtimalin yüksek ama yaşadığın yerin öğrencilerini bilmiyorum. Belki yedeğe bile giremezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı