2022'de Xbox One Serisi alınır mı?

He birde yazmayı unutmuşum SSD takabilir miyiz içine? SATA3

Etrafımda PS4 kullanan çok var ve benim internetim modem çalışıp internetin çalışmadığı bir internet. O yüzden çevrimdışı oynamak da istiyorum. One S kullanan yok etrafımda ve ilk kullanan ben olacam :D. O yüzden pek bilgim de yok ama bir kere One ile oyun oynadım. Eğer 2025-2026'ya kadar oyun desteklerse eğer One S ile oynar çıkınca Microsoft'un yeni serisinden alırım.

M.2 slotu var mı?
Aman One S almayın. 2-2,5 yıldır kullanıyorum güncel oyunlarda en düşük ayarlarda 30FPS veriyor. Ara sıra drop da giriyor. Oyun oynayıp rahatlayayım diye açıyorum kanser olup kapatıyorum. Özellikle BF, COD vs oynayacaksanız %500 alınmaması gerekir. Emin olun alınca hayal kırıklığına uğrarsınız. One X alınabilir ama One serisinin yakın zamanda desteğinin kesileceğini düşünüyorum. Mümkünse Series S alınmalı.

Sen Horizon Forbidden West'i gördün mü? 2023 de çıkacak bütün oyunlar da PS4 de olacak.
Horizon, GOW ve GT 2021de çıkması gerekip ertelenmiş oyunlar, bunların geliştirilmesi PS4 için de başlamıştı zaten. Yoksa next gen planlı Returnal, Deathloop, Ratchet çıkmadı, bu sene de Forspoken, Ghostwire vs. eski nesle gelmiyor. Ben varsayımlardan bahsetmiyorum söylediğim gibi ertelenmiş oyunlar geliyor PS4'e. 2021 ve 2022de bile tüm oyunlar gelmezken 2023de neye dayanarak tüm oyunlar gelecek diyorsunuz onu anlamadım :) 2023 muhtemel gözüken ortaya çıkmış sadece Wolverine, Spiderman 2 ve Star Wars oyunu var ve onlar da next gen görünüyor.

Son düzenleme:
Sen Horizon forbidden West'i gördün mü? 2023 de çıkacak bütün oyunlar da PS4 de olacak.

O oyunun fiyatı kaç TL olacak biliyor musun bilmiyorsundur PS fanboyluğu yapıp durma bende PS kullanıcısıyım kaç nesildir ama oyun alamiyacak hadde geldik Store'da 300 400'den aşağı oyun yok diğerkinler cabası.

O oyunun fiyatı kaç TL olacak biliyor musun bilmiyorsundur PS fanboyluğu yapıp durma bende PS kullanıcısıyım kaç nesildir ama oyun alamiyacak hadde geldik Store'da 300 400'den aşağı oyun yok diğerkinler cabası.

Oyunun PS4 Pri hakları 170 liraya satılıyor. Alıp oynadıktan sonra en kötü 150 lira civarlarına tekrar satabilirsiniz. Pri-Sec olayını kullanın mutlaka. PS5 ile birlikte tek oyunu 3 kişi kullanabilir duruma geldi 2 PS5 + 1 PS4 kullanıcısı olarak.

Sen Horizon Forbidden West'i gördün mü? 2023 de çıkacak bütün oyunlar da PS4 de olacak.
8 senelik cihaz bence bu zamana kadar bile iyi dayandı. Next gen konsol için dizayn edilmiş bir oyun aynı şekilde PS4'e gelmez. Gelse dahi çamur grafiklerle oynanır. Örnek, CP2077 PS4 versiyonu. XBOX One versiyonu da aynı şekilde. Eski nesil konsol devri artık yeni oyunlar için bitti. Sırf PS4 sahiplerinin gönlünü hoş tutmak için çıkartırlarsa çıkartırlar, benden bağımsız bir şey o.

Yani ben bir de tek hikayeli oyun yapan Sony'miş gibi davranmayı da anlayamıyorum. Eyvallah God of War, Uncharted, Ghost of Tsushima güzel oyunlar da, Sony Türkiye'yi ipleyip daha PS Now bile getirmiyor, PS Store fiyatları uçmuş, hala tutmuş bir exclusive oyun muhabbeti. Forbidden West 700 TL'den çıkış yapıyor. 700 TL.

Uncharted: Hırsızlar Mirası yerine 2 sene Game Pass dizer keyfime bakarım. Ha Game Pass'teki oyunları yalayıp yuttum mu? Gider Microsoft Store'dan GwG indirimimle oyun bakarım. Sonuçta konsol olmasına rağmen PS Store gibi uçuk fiyatlarda değil oyunlar. Şunu da belirtmek lazım, Game Pass'e ilk günden gelecek oyunlardan baba olanları daha çıkmadı. S.T.A.L.K.E.R 2, Starfield, Avowed gelecek daha. CoD serisi, Diablo serisi gelecek. Activision'un eski oyunları (Prototype, Ultimate Spider-man vs.) gelecek, zaten geriye uyumluluk olduğu için sıkıntı da olmaz. CP2077'nin geleceği konuşuluyor. Başka başka oyunlar da var ama çok kayda değer değiller bence, belki çıktıklarında fikrim değişir.

8 senelik cihaz bence bu zamana kadar bile iyi dayandı. Next gen konsol için dizayn edilmiş bir oyun aynı şekilde PS4'e gelmez. Gelse dahi çamur grafiklerle oynanır. Örnek, CP2077 PS4 versiyonu. XBOX One versiyonu da aynı şekilde. Eski nesil konsol devri artık yeni oyunlar için bitti. Sırf PS4 sahiplerinin gönlünü hoş tutmak için çıkartırlarsa çıkartırlar, benden bağımsız bir şey o.

Yani ben bir de tek hikayeli oyun yapan Sony'miş gibi davranmayı da anlayamıyorum. Eyvallah God of War, Uncharted, Ghost of Tsushima güzel oyunlar da, Sony Türkiye'yi ipleyip daha PS Now bile getirmiyor, PS Store fiyatları uçmuş, hala tutmuş bir exclusive oyun muhabbeti. Forbidden West 700 TL'den çıkış yapıyor. 700 TL.

Uncharted: Hırsızlar Mirası yerine 2 sene Game Pass dizer keyfime bakarım. Ha Game Pass'teki oyunları yalayıp yuttum mu? Gider Microsoft Store'dan GwG indirimimle oyun bakarım. Sonuçta konsol olmasına rağmen PS Store gibi uçuk fiyatlarda değil oyunlar. Şunu da belirtmek lazım, Game Pass'e ilk günden gelecek oyunlardan baba olanları daha çıkmadı. S.T.A.L.K.E.R 2, Starfield, Avowed gelecek daha. CoD serisi, Diablo serisi gelecek. Activision'un eski oyunları (Prototype, Ultimate Spider-man vs.) gelecek, zaten geriye uyumluluk olduğu için sıkıntı da olmaz. CP2077'nin geleceği konuşuluyor. Başka başka oyunlar da var ama çok kayda değer değiller bence, belki çıktıklarında fikrim değişir.
Ben oyunun karşılaştırmalı videolarını izledim, 2023 oyunları da kesin suretle gelecekler. Belli olmayan yerden grafikleri kısarak PS4 de bile çok iyi görünüyor.

Ben oyunun karşılaştırmalı videolarını izledim, 2023 oyunları da kesin suretle gelecekler. Belli olmayan yerden grafikleri kısarak PS4 de bile çok iyi görünüyor.
Diyorum ya hocam gelse de aynı şekilde gelmez. Next-gen grafik ile 8 senelik cihazdaki grafik ne kadar güzel gözükürse gözüksün tabii ki aynı olmayacaktır. Bu çok normal zaten. Bu PS4 kötü demek de değil, gayet iyi dayandı bu zamana kadar bile. Yalnız yeni ve eski nesil konsol arasındaki fark 1.000 TL ise ben gidip yeni nesili alırdım. Sony'nin TR için avantajsız koşulları da düşünülünce daha da mantıklı oluyor bence.

Diyorum ya hocam gelse de aynı şekilde gelmez. Next-gen grafik ile 8 senelik cihazdaki grafik ne kadar güzel gözükürse gözüksün tabii ki aynı olmayacaktır. Bu çok normal zaten. Bu PS4 kötü demek de değil, gayet iyi dayandı bu zamana kadar bile. Yalnız yeni ve eski nesil konsol arasındaki fark 1.000 TL ise ben gidip yeni nesili alırdım. Sony'nin TR için avantajsız koşulları da düşünülünce daha da mantıklı oluyor bence.
Hocam ps4 pro ile kesin gelir, PS4 ile açık dünya olmayan oyunlarda iyi iş görüyor.

Peki iki konsol da birbirine rakip ve biri çekmeden artık oyun desteğini diğeri de çekmez sence ne zaman biter bu oyun desteği?
Çip durumu düzelince. Adam akıllı üretseler hemen keserler zaten.
Çevrimdışı oynayacağım demişsiniz. XBOX larda Gamepass oyunları çevrimdışı oynanmıyor bilginize. Cihazı her açtığınızda Gamepass doğrulaması yapıyor cihaz.

Şu an eski konsollardan alınabilecek en iyi model bence PS4 Pro’dur. Yoksa PS4 ondan sonra da Xbox One.

Geri
Yukarı