2023 yılında neden süper güç olacağız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar siz millete cahil diyorsunuz ama bir sönip kendinize bakın. Bunun lozan la bir ilgisi yok. Ülkeler belirli yıllar seçerler mesela 4-5 yıl gibi. Bu süreler zarfında planlarını çizerler ve uygularlar. Mesela cumhuriyetten sonra bu birçok kez yapılmıştır. Hatta bazı planlar ertelenmiştir II. Dünya savaşı sebebiyle. Türkiye cumhuriyeti'nin de bir planı var herhalde. Çöken ekonomiyi toparlamak olabilir, siyasi olabilir veya diplomatik. Bunu biz değil ülkenin yöneticileri bilirler. İnsanlara cahil demeden önce kendinize bakın. Sevgiyle kalın bilgiyle kalın ...
Nasıl bir plan yaptılar acaba 18 yıldır anlata anlata bitiremediler.

Orayı tam anlayamadım hocam. Bor şimdi de var. 2023'de bor mu yiyeceğiz ne olacak.
Tarihten gram anlamayan kişilerin uydurduğu şey. Yanlış anlayanlar var ise, üstteki mesajımda mizah yeteneğimi kullandım. Erken seçim olmazsa 2023 seçimlere denk geliyor. Muhtemelen seçimden sonra bor vaadiyle seçime girecek malum kişi.

Seninle tartışmayacağım. İnsanları asla düşüncülerine göre yargılamam ama bu kadarı fazla. İyi sosyaller. Hiçbir bilginiz olmadan yazı yazıp bize cahil demeniz 10/10 hareket.🤣

Foruma yeni katıldım ve de bilgili olmamın kanıtı çok yazı mı yazmak?
Şimdi doğruları konuşalım. Biz burada hükümetden değil devletten bahsediyoruz.
Bunlar geçici devlet bakiidir. Ayrıca gidin araştırın dediklerimi. Biraz baksanız doğru oldugunu görürsünüz.

Ya alın işte. Normalde sakin bir insanım ama herkes boş muhalefet yapmış. Herkes kendini akıllı zannedip hükümete laf atıyor. 2020'nin lozanla alakası yoktur lütfen yazdıklarımı okuyun. Devletler kendilerini geliştirmek için belirli aralıklarla kendilerini güçlendirme gayreti gösterirler. Ve Türkiye'de bunu çok kez yaptı ve yapacak. 2020'de bunlardan biri. Ayrıca Türkiye'nin tek etkisiz olduğu yer ekonomi. Onda da toparlayacak. Artık insanları cahillikle suçlamak yerine yan sekme açıp araştırma yapın. Ve devlete laf çarpmayın. Kimse elini taşın altına koymuyor. Kimse girişimcilik yapmıyor. Meslek liselerinde çocuklar usta olarak çıkacağına serseri çıkıyor. Okulla dalga geçiliyor dersler asılıyor okullardan kaçılıyor. Sapphire, ASUS, MSI, grainward gibi birçok marka yutdışında var iken Türkiye'de kimse bunları açmıyor. Hiçbiri Türk yapımı olmadığı için tamamıyla dolarla alınıyor ve dolara göre dizayn ediliyor. Bilgisayar fiyatları artıyor diye ağlıyorsunuz. Ulan hangisi Türk yapımı. Benim diyeceklerim bu kadar vatanıma gereksiz laf atılmasından sıkıldım. Yeter artık bu yaptıklarınız. Tartışma çıkarmak istemem ama tak etti. 20 insan aynı haltı yazmış herkes cahil ve millete cahil diyor.

O zaman daha komik hocam. Kendini geliştirmekmiş. Şimdi galiba buzdolabı bitti cep telefonu sayısını arttırırlar :D.

O zaman daha komik hocam. Kendini geliştirmekmiş. Şimdi galiba buzdolabı bitti cep telefonu sayısını arttırırlar :D.

Hocam ben bilmem kendini geliştirirmi. Ben devletin başı değilim veya mit müsteşarı. Sadece ben bunları söylüyorum. Zaten dediklerim de doğru gidip araştırabilirsiniz.

İlk olarak lozan falan bitmiyor onu kafamızdan bi' çıkaralım. Sanırım ismet reis her önüne gelen kağıda yes, yes derken 100 yıllık bir şey imzaladı onun süresi bitiyor ( en azından ben böyle biliyorum, ortaokulda tarih hocası söylemişti)

Ya alın işte. Normalde sakin bir insanım ama herkes boş muhalefet yapmış. Herkes kendini akıllı zannedip hükümete laf atıyor. 2020'nin lozanla alakası yoktur lütfen yazdıklarımı okuyun. Devletler kendilerini geliştirmek için belirli aralıklarla kendilerini güçlendirme gayreti gösterirler. Ve Türkiye'de bunu çok kez yaptı ve yapacak. 2020'de bunlardan biri. Ayrıca Türkiye'nin tek etkisiz olduğu yer ekonomi. Onda da toparlayacak. Artık insanları cahillikle suçlamak yerine yan sekme açıp araştırma yapın. Ve devlete laf çarpmayın. Kimse elini taşın altına koymuyor. Kimse girişimcilik yapmıyor. Meslek liselerinde çocuklar usta olarak çıkacağına serseri çıkıyor. Okulla dalga geçiliyor dersler asılıyor okullardan kaçılıyor. Sapphire, ASUS, MSI, grainward gibi birçok marka yutdışında var iken Türkiye'de kimse bunları açmıyor. Hiçbiri Türk yapımı olmadığı için tamamıyla dolarla alınıyor ve dolara göre dizayn ediliyor. Bilgisayar fiyatları artıyor diye ağlıyorsunuz. Ulan hangisi Türk yapımı. Benim diyeceklerim bu kadar vatanıma gereksiz laf atılmasından sıkıldım. Yeter artık bu yaptıklarınız. Tartışma çıkarmak istemem ama tak etti. 20 insan aynı haltı yazmış herkes cahil ve millete cahil diyor.

Bu dediklerinizin olmamasının sebebi devlet zaten. Burada herkes Vatan'ını seviyor o konuda bir daha laf söylemeyin. İkincisi adamlar 20 yıldır iktidarda ne oldu kardeşim ne oldu? Ağzımı açtırma gece gece. 20 yıldır toparlanamamış şimdi mi toparlanacaklar? Adam fransız malına boykot istiyor(ki haklı) ama eşi 50.000 dolarklık fransız malı çantayla geziyor. Bu ülkede evine ekmek götüremeyen insanlar varken bu adalet mi sence?

Hocam zaten ekonomik anlamda güçlü bir ülkeyiz ama şu an baştakiler bir grup yandaşını zengin etmek için devleti ne hale getirdiler. Sizde bir yan sekme açıp yap işlet devlete harcanan paralara bakıp bu paraların aslında yapılan iş için ne kadar fazla olduğunu araştırın.

Bu dediklerinizin olmamasının sebebi devlet zaten. Burada herkes Vatan'ını seviyor o konuda bir daha laf söylemeyin. İkincisi adamlar 20 yıldır iktidarda ne oldu kardeşim ne oldu? Ağzımı açtırma gece gece. 20 yıldır toparlanamamış şimdi mi toparlanacaklar? Adam fransız malına boykot istiyor(ki haklı) ama eşi 50.000 dolarklık fransız Mali çantayla geziyor. Bu ülkede evine ekmek götüremeyen insanlar varken bu adalet mi sence?

Bakınız efendim. Ben size dedim ki. Devlet kendini geliştirmek için planlar hazırlayacak. Etkili mi olur bilemem ama hazırlayacak. Ayrıca 20 senedir iktidardan bahsettiniz. 2014'e kadar her şey çok iyi değil miydi? Ben de kabul ediyorum ki devletimiz 2014'den sonra ekonomik ağır darbeler yedi. Ama dış siyasette ve diplomaside aşırı iyi. 2014'den sonra olanları da ben siyasi sebeplere dayandırıyorum. Evet ekonomik olarak çok kötü olduğumuzu ikimizde kabul ediyoruz şimdi gelin dış siyasette iyi olduğunu kabul edelim ne dersiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı