2023'te 250CC motosiklet tavsiyesi

Prof.Müdür

Decapat
Yer
SAKARYA
Daha fazla  
Aklımdaki modeller.
MT-25 güncel fiyat 193.550 TL.
CB250R güncel fiyat 180.000 TL.
250 Duke güncel fiyat 153.250 TL.
Bu motosikletlerden hangisini önerirsiniz. Fiyat performans olarak hangisi iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
150-160 bin TL'ye pazarlıkla veya pazarlıksız yeni kasa CBR 250R bulunabilir. 180 abartı, ek olarak 180 bin TL'ye CBR 250R alınmaz. Genelde 170-200 aralığında bulunan MT25'ler hep 2016-2017-2018 model. 200-210 aralığına biraz daha yeni modelleri bulunabiliyor, tavsiyem o yönde almanız. Çünkü 16-18'e 170-200 verilmez. 250 Duke diğerlerine göre çok daha ucuz fakat şöyle bir şey var, parçası hem bu motorlar kadar rahat bulunmayabilir, hem de elden çıkartması bu motorlar kadar kolay değil. Bunlardan ziyade, umarım ekipmana da para ayırmışsınızdır :)

150-160 bin TL'ye pazarlıkla veya pazarlıksız yeni kasa CBR250R bulunabilir. 180 abartı, ek olarak 180 bin TL'ye CBR250R alınmaz. Genelde 170-200 aralığında bulunan MT25'ler hep 2016-2017-2018 model. 200-210 aralığına biraz daha yeni modelleri bulunabiliyor, tavsiyem o yönde almanız. Çünkü 16-18'e 170-200 verilmez. 250 Duke diğerlerine göre çok daha ucuz fakat şöyle bir şey var, parçası hem bu motorlar kadar rahat bulunmayabilir, hem de elden çıkartması bu motorlar kadar kolay değil. Bunlardan ziyade, umarım ekipmana da para ayırmışsınızdır :)

Ekipmana para ayırdım, benim söylediğim fiyatlar katalog fiyatları 2. el değil. Yamaha'da bayiler katalog fiyatına göre satıyor mu bilmiyorum ama KTM ve Honda'da ücretini ödeyip motorun gelmesini bekliyosun bu fiyatlarla satılıyor.

Ekipmana para ayırdım, benim söylediğim fiyatlar katalog fiyatları 2. el değil. Yamaha'da bayiler katalog fiyatına göre satıyor mu bilmiyorum ama KTM ve Honda'da ücretini ödeyip motorun gelmesini bekliyosun bu fiyatlarla satılıyor.
Honda ve yamahada liste fiyatından motor almak mümkün değil. 250 duke çok keyifli bir motordur. Yalnız ona da zam gelmesi yakındır. Elini çabuk tutmakta fayda var.

@Prof.Müdür zam gelmiş bile bugün 173.900₺ olmuş.

Son düzenleme:
2017'den beri ülkeye 250 CBR girmiyor hocam.

Bayi fiyatlarını baz aldığınıza göre piyasadan haberiniz yok sanırım. Şuan ülkedeki her sektörde olduğu gibi motosiklet sektöründe de liste fiyatı hiç bir şey ifade etmiyor, serbest piyasada fiyatlar liste fiyatının çok çok üstünde.

193 bin dediğiniz motoru şuan cebinize 193 bin koyunca alamıyorsunuz, 250 üstünde fiyat çekiyorlar. Bayilerde 80-100 kişilik sıralar var velhasıl şuan ülke bitik durumda, herksin cebinde parası var yatırım olarak bir şeylere yatırmak istiyor ve motosiklet piyasası da nasibini alıyor.

Bayi fiyatlarını baz aldığınıza göre piyasadan haberiniz yok sanırım. Şu an ülkedeki her sektörde olduğu gibi motosiklet sektöründe de liste fiyatı hiçbir şey ifade etmiyor, serbest piyasada fiyatlar liste fiyatının çok çok üstünde.

193 bin dediğiniz motoru şu an cebinize 193 bin koyunca alamıyorsunuz, 250 üstünde fiyat çekiyorlar. Bayilerde 80-100 kişilik sıralar var velhasıl şu an ülke bitik durumda, herksin cebinde parası var yatırım olarak bir şeylere yatırmak istiyor ve motosiklet piyasası da nasibini alıyor.

Piyasadan haberim var, sıfır fiyatını geçik fiyat söylüyorlar. Mesela kuralkan bajaj motor getiriyor şu an NS200 fiyatı 102 bin siz siteden sipariş verirseniz 1 ay sonra tahmini tarih veriyorlar motoru teslim alıyorsunuz. KTM'de de geçerli dün 153 bindi bugün aylık zam yapıyorlar 173 bin olmuş bu tarihten sipariş verip motoru beklerseniz sizin dediğiniz olay olmaz.

Piyasadan haberim var, sıfır fiyatını geçik fiyat söylüyorlar. Mesela kuralkan bajaj motor getiriyor şu an NS200 fiyatı 102 bin siz siteden sipariş verirseniz 1 ay sonra tahmini tarih veriyorlar motoru teslim alıyorsunuz. KTM'de de geçerli dün 153 bindi bugün aylık zam yapıyorlar 173 bin olmuş bu tarihten sipariş verip motoru beklerseniz sizin dediğiniz olay olmaz.
Japonlarda öyle bir durum da yok. Fiyat sabitleme yapan pek firma yok ortada. Kuralkan bünyesinde satılan motorlarda fiyat sabitleme var sadece. Ayrıca honda için sıraya giriyorsun, millet fazla para ödeyip gelen motorları alıyor. Sen sadece sırada bekliyorsun. Arkadaşım 1 buçuk sene önce pcx sırasına girdi hala gelmedi. Ama ilanlara bak sıfır pcxler liste fiyatının 60-70 bin üzerinde satılığa konmuş. 1.5 senede sıra gelmiyorsa bu motorlar nereden geliyor? Ya da nasıl bir sıra var da 1.5 sene sıra gelmiyor?

Yani işin özü piyasa motoru diye tabir edilen motorları liste fiyatından alamazsın. Üzücü ama gerçek bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı