2023'te AMD işlemci mi Intel işlemci mi?

Ben sistemi güncellerken eski alışkanlıklardan vs. intel tercih ettim fakat artık amd'nin geride kalan bir noktasının olmadığını görüyorum çevremde kullananlardan.
Hatta keşke intel yerine amd yapsaydım da artırdığım para ile sıvı soğutucu alsaydım diyorum.

Tek söyleyebileceğim bazı gerçekler insanları rahatsız etse de Intel 2 nesildir AMD'yi geçmeye çalışıyor ve geri kalıyor. AMD işlemci kısmında o kadar çok yönlü üretimler sağlıyor ki X serisi non-X serisi X3D serisi yani kullanıcısının yönelimine ve ihtiyacına uygun özel üretim sağlıyor ve ilerliyor. Intel bu konuda resmen çağ dışı kaldı ve böyle devam ederse iyice yok olabilir. Tarafsız bir şekilde bakan bunu çok rahat bir şekilde görür yani cevabını açık bir şekilde verdiğimi düşünüyorum bro.

İşlemci olarak AMD'nin işlemcileri mi daha iyi yoksa Intel'in işlemcileri mi daha iyi?

Kanka bence Intel çünkü Intel'in DDR5 destegide var mesela şu an en mantıklısı 12400F veya 12600KF biraz daha koyup üstüne 13600'de tercih edebilirsin şahsen ben 12400F 3060 12 GB tercih ettim gayet uyumlular onun haricinde 12400FIN rakibi 5600 ama genelde 5600XDEN daha performanslı versus adlı siteden epey adlı sitedende sonuclara bakabilirsin onu. Haricinde AMD'nin tek önde olduğu konu önbellek yine 5600 ve 12400F üzerinden gidecek olursak 5600'un önbellek 32MB 12400 18MB ama ileride DDR5 DDR4 gibi ucuzlayip siradanlasinca anakartin yanı sıra islemcide değişmen gerekecek ama Intel'de sadece anakart değişmen yeterli olacak ki günümüzde her şeyin fiyatı arttığı için şu an 10k olan işlemci o zaman 15 17k olup ulaşılmaz olabilir en mantıklı yatırım Intel.

Yeni konular

Geri
Yukarı