Intel işlemci mi AMD işlemci mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Intel diyorum. Oyun performans daha iyi ve daha ucuz. Ayrıca 11. nesili saymazsak 10. nesilin AMD muadillerine göre çok az ısınması.

Oyun için alıyorsanız 11. nesil gayet serin çalışıyor. 11400 ya da 11600k gibi bir çip alırsanız 5600X'i soğutan soğutucular bu Intel işlemcileri de soğutur.

Oyun için alıyorsanız 11. nesil gayet serin çalışıyor. 11400 ya da 11600k gibi bir çip alırsanız 5600X'i soğutan soğutucular bu Intel işlemcileri de soğutur.

Baya fark var ısı açısından ancak performans açısından ise çok az.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Baya fark var ısı açısından ancak performans açısından ise çok az.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stok soğutucu için gayet kabul edilebilir sıcaklık değerleri her şeye rağmen. Performans farkı görmemeniz ise normal, GPU darboğazı var.

Yeni nesil Intel işlemciler F/P
AMD ise geleceğe yönelik

Seçim senin.

Stok soğutucu için gayet kabul edilebilir sıcaklık değerleri her şeye rağmen. Performans farkı görmemeniz ise normal, GPU darboğazı var.

Ne alakası var? RTX 3060 10400F bile darboğaz yapmıyor. 11400F yapması mümkün değil. Darboğaz falan yok. 80 derece 11. nesil bir Intel işlemcisi için kabul edilebilir falan değil. Intel 4. nesilleri bile 75 geçmiyordu. Yıllarca i7 4770K kullandım stok ile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı