2023'te günlük işler için hangi Android sürümü tercih edilmeli?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Günlük hayatta kullanımda minimum hangi Android versiyonu olmalı? Bazı uyglamlar ve özellikler eski versiyonlarda yok.

Ben sadece kullanacağım uygulamaları özellikleri falan yazacağım. Sizde kullandığınız özellikleri yazarsanız bir tablo oluşturabiliriz.
Sonra her özelliğin gerektirdiği versiyonu da yazarız.

İşetim sisteminden gelen özellikler.
1 karanlık mod.

Yükleyebileceğimiz uygulamalar (günlük hayatta şart olabilecek)
1 Ziraat, İş Bankası vb. banka uygulamaları.
2 WhatsApp.

Belli işler için lazım olabilecek uygulamlar.
1 Microsoft Teams.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni çıkan Samsung'lardan alabilirsin. Android olarak diğer markalar fazla güven vermiyor benim sana önerim M14 5G olur. Hem yeni bir telefon hem uzun yıllar götürür yanlış bilmiyorsam 3 yıl Android 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak bataryası 6000 mAh işlemcisi fiyatına göre en iyilerden. Kamerası ortalama tek sıkıntısı RAM'i 4 GB. 6000-7000 TL arası bulabilirsin. Eğer bütçen varsa herkesin övdüğü A34 de alınabilir.

Günlük hayatta kullanımda minimum hangi Android versiyonu olmalı? Bazı uyglamlar ve özellikler eski versiyonlarda yok.

Ben sadece kullanacağım uygulamaları özellikleri falan yazacağım. Sizde kullandığınız özellikleri yazarsanız bir tablo oluşturabiliriz.

1 karanlık mod.

1 Ziraat, İş Bankası vb. banka uygulamaları.
2 WhatsApp.

1 Microsoft Teams.
Pardon kardeşim yanlış anlamışım başlıktan dolayı.

1 karanlık mod.

1 ziraat, İş Bankası vb. banka uygulamaları.
2 WhatsApp.

1 Microsoft Teams.

Android 10 minimum, karanlık mod Android 10 ile gelmişti sanırım. Karanlık mod umurunuzda değilse Android 6 veya 7'ye kadar düşebilirsin. Uygulamaları problem çıkartmaz.

Eski Samsung telefonum da karanlık mod yoktu ama ben Samsung temalardan karanlık bir tema indirmiştim. Öyle bir nebze çözülüyor karanlık mod olayı eski sürümlerde.

Geri
Yukarı