2023'te i7 3770 Sistem alınır mı?

İyi bir B450 anakart alırsanız 5800x3D ile daha sonra güncelleme yapabilirsiniz. Zaten ondan sonra soket değişiyor. Intel tarafında ise 11400 alırsanız ki şimdi baktım toplamda 5-5, 5K bulunabiliyormuş son soket desteği olduğu için 11700'e yükseltebilirsiniz o kadar. Zaten bütçeniz olarak alınabilecek sistemler bunlar ama AMD tarafında 5800x3D yükseltebilme iyi bir ihtimal sonuçta oyunlar için uzun süre yeterli performansı verecektir.

Anladım hocam AMD işlemcilere olumsuz yaklaşmanın nedeni Intel islemcilerin AMD'lere göre daha kaliteli olduğu için AMD tarafına pek iyi bakmıyorum AMD kötüdür demiyorum ama Intel daha iyidir gibi bir bakış açım var. Ama tabii neden olmasın AMD yide milyonlarca insan kullaniyor.

Anladım hocam AMD işlemcilere olumsuz yaklaşmanın nedeni Intel islemcilerin AMD'lere göre daha kaliteli olduğu için AMD tarafına pek iyi bakmıyorum AMD kötüdür demiyorum ama Intel daha iyidir gibi bir bakış açım var. Ama tabii neden olmasın AMD yide milyonlarca insan kullaniyor.

İşlemci konusunda kalite diye bir terim kullanmak yanlış olur. Önemli olan performanstır. AMD de işlemci tarafında son 3-4 senedir Intel'le kafa kafaya gelmiştir hatta geçtiği noktalarda vardır. Ekran kartı konusu farklı onunla karıştırılmaması gerekiyor. Ayrıca AMD çok daha uzun süreler soket desteği veriyor ki güncellemeler için bu çok önemli. 3600'ün AM4 soketi 4 nesil sürerken 11400'ün oldu Intel 1200 soket sadece 2 nesil sürmüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı