i7 3770 alınır mı?

Bütçe
1000 TL

Yusuf Özyol

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde Pegatron impb-GS anakart var, evet biliyorum biraz eski. Anakartın sitesine baktığımda sadece Intel i3 Core i5 Core ver i7 Core desteklediği yazıyor. Bende en yüksek oyunlarda en iyi performans olarak oynayabileceğim işlemci istiyorum. Oynadigim oyunlar genellikle: Valorant CS:GO Forza bu tür oyunlar seviyorum bazen hikayeli oyunlar. Anakartıma uygun işlemci önerir misiniz?
Sistemim;
•i3 2100.
•Sapphire RX 580 4 GB+Nitro(yeni aldım)
•4GB RAM.
•600 GB HDD(SSD alacağım)
•300W PSU.
•Pegatron impb-GS anakart.
Not: Yeni sistem toplayacak bütçem yok.
PSU işlemci değiştireceğim şimdilik.

Merhaba arkadaşlar, elimde Pegatron impb-GS anakart var, evet biliyorum biraz eski. Anakartın sitesine baktığımda sadece Intel i3 Core i5 Core ver i7 Core desteklediği yazıyor. Bende en yüksek oyunlarda en iyi performans olarak oynayabileceğim işlemci istiyorum. Oynadigim oyunlar genellikle: Valorant CS:GO Forza bu tür oyunlar seviyorum bazen hikayeli oyunlar. Anakartıma uygun işlemci önerir misiniz?
Sistemim;
•i3 2100.
•4GB RAM.
•300W PSU.
Alınabilir muhtemelen xeon desteği yoktur o yüzden 2600 veya 3770 düşünülebilir.

Alınabilir muhtemelen Xeon desteği yoktur o yüzden 2600 veya 3770 düşünülebilir.

Evet Xeon desteği yok gözüküyor 2600 ile 3770 arasında ne gibi fark var ve 2600 ekran kartı ile darboğaz yapar mı? Teşekkür ederim.

Hocam galiba tam okumadınız yazdığımı Max 3.nesile kadar destekliyor anakartim yine de teşekkür ederim öneriniz için.

Evet Xeon desteği yok gözüküyor 2600 ile 3770 arasında ne gibi fark var ve 2600 ekran kartı ile darboğaz yapar mı? Teşekkür ederim.

Hocam galiba tam okumadınız yazdığımı Max 3.nesile kadar destekliyor anakartim yine de teşekkür ederim öneriniz için.
2600 de yapmaz 3770 de yapmaz. Arada 999 FPS de fark olmaz. Hangisi daha ucuzsa onu almaya çalışın. Hatta 2600k bulursanız güzel bir sogutucuyla o.c deneyip işlemciniz daha iyi yerlere getirebilirsiniz.

2600 ile rx580 belki bazı oyunlarda yapabilir ama sorun cıkarmayacaktır.

2600 de yapmaz 3770 de yapmaz. Arada 999 FPS de fark olmaz. Hangisi daha ucuzsa onu almaya çalışın. Hatta 2600k bulursanız güzel bir sogutucuyla o.c deneyip işlemciniz daha iyi yerlere getirebilirsiniz.

2600k o.c yaparsam anakartim bir sorun çıkartır mı peki nasıl bir performans artışı olur 3770 ile arada en kotu 400TL fark var.

2600 ile RX580 belki bazı oyunlarda yapabilir ama sorun cıkarmayacaktır.

Teşekkür ederim ne gibi oyunlarda bilginiz var mı?

O.c dan anlamam. Murat hocam gerekli yanıtı verir diye düşünüyorum. 2600 ün 3770 le farkına baktım şimdi,

2600 de RAMler 1333 MHz desteklerken 3770 de 1600 MHz destekliyormus

2600 ün ön belleği 128 iken 3770 in 256 kb mış

3770 77w iken 2600 95w TDP ye sahipmiş. Bana kalırsa öyle yuuuhh denilebilcek 400 TL verilebilecek bir fark yok. Aradaki farkı görmek için YouTube dan işlemci karşılaştırma videolarına 2600k o.c yaparsam anakartim bir sorun çıkartır mı peki nasıl bir performans artışı olur 3770 ile arada en kotu 400TL fark var.

2600k o.c yaparsam anakartim bir sorun çıkartır mı peki nasıl bir performans artışı olur 3770 ile arada en kotu 400TL fark var.

Bende i5 4460 var zaten i5 3470 le de aralarında fark yok. 1060 la dar boğaz yapar diyorlardı. Rdr de 98 kullanıyor. 😄

Sistemim;
•i3 2100.
•4GB RAM.
•300W PSU.

Alınır fakat o dediğiniz tüm oyunlar için RAM lazım bende 4 kullanıyordum geçen aldım 2 3 gün önce geldi size ciddi diyorum drop çok azaldı bu sistem için RAM lazım bence önceliğiniz RAM olsun ama sorunun cevabına gelirsek bu sistem için alınır performansıda iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı