2023'te iPhone XS Max vs 11

Sürekli telefon değiştiren birisi değilim. XSM desteği bitmesi için 2 sırası kaldı. 8'den sonra X ve ona denk gelecek. Ben bu telefonu alırsam 3-4 sene kullanacağım. 11'deki ekranın çerçevesi ve sanki belediye dağıtır gibi herkeste olması ben soğutuyor ondan. Bilemiyorum halen.

Ekrani OLED diye 1 yil eski SoC ve 1 yil erken guncelleme destegi kesilecek ve genis aci kamerasi bulunmayan bir telefonu sirf ekrani IPS diye iPhone 11'den ustun gormek? :D

iPhone 11 tabii ki.

11 -> 2022 yaz alınma. Babam kullanıyor. Pil 93, çiziksiz.
XSM -> İlk çıktığı yıl alınmış, babamın arkadaşı kullanıyor. Pil 80, gördüğüm kadarıyla ciddi bir çiziği yok veya hiç yok.

XSM'de garanti yok. 1500 lira pil masrafı olacak ileride. Ahize hoparlörü patlarsa değiştirmem pahalı.
11'de 1.5 yıldan fazla garanti var. Pil 93 ama servis yazdırırsam ileride değiştirebilirim.

İşlemci veya kameranın ufacık iyi olması umurumda değil. Telefonu telefon amacıyla kullandığım için bir yeni chip için segment düşürmek mantıksız geliyor ama öbür telefonun garantisi yok. Ses kısmında bir şeyi sıkıntıya girerse uğraşmak istemiyorum. Şu an kullandığım 7'nin 2 kere mikrofonları değişti. Pil konusunda Gürgençler'de değiştiririm ama ahizesi cızırdarsa esnaflara gitmem (Tanıdık özellikle kesinlikle önermiyorum. Aklı olan tanıdıkta telefon yaptırmaz). Ne diyorsunuz arkadaşlar? Ben her türlü artık birilerinin eskittiği malları kullanmak istemiyorum da yapacak bir şey yok. Bendeki 7 bile şu an performanslı çalışıyor kullanma alışkanlığım sayesinde. 2019'da takılan yan sanayi iyi pil bile 1 gün götürüyor. Ülkeyi değiştirdim işlemci kendine geldi falan. Düzgün bir cihaz alsam çok rahat kullanırım.

XS Max abimde de var. Ciddi anlamda yan yana gelse ve eli olsa 11'e tokat atar. Ama sürpriz kutu işte kaç yıllık telefon. Ahizesi sorun yapmazsa ben XSM alma taraftarıyım. Batarya gözüme battığı ilk an pili değiştiririm.
iPhone 11 kullanıyorum bundan önceki 2. telefonum xs max uzay grisiydi. Ekran olarak Xs max tokatlar ama ulta geniş açı lensinin olmaması, 11 in en az 1 yıl daha güncelleme alacak olması beni 11 almaya itmişti. iPhone 11 hem bildiğin telefon baban kullanmış ve garantisi falan da var garantideyken pili ölse bile indirimle falan değiştirebiliyorsun o yüzden iphone 11 tercih etmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı