2023'te veya sonrasında zorunlu askerlik kalkar mı?

Korkmak ile ne alakası var? Askerlik bu devirde boş iş. 100 yıl öncesinde yaşamıyoruz. Millet teknoloji ile artık saldırıyor sen insani güç istiyorsun. Tanrım yarattığını bir daha kontrol et.
Ya ben asker olmaktan canımın yitmesinden hatta acimasindan bile korkuyorum, bu ülke ve insanlarini zerre sevmiyorum demiyosun. Bunu demek dışında bütün bahanelerini yazıyosun. Utanmasan ya zaten uzaylılar yarin birgün dünyayı işgal eder ne gerek var askere gitmeye diyeceksin. Bir alıntı daha yazmayacağım. Bundan sonraki hayatını daha az korkarak yaşamanı temenni ediyorum.

Ya ben asker olmaktan canımın yitmesinden hatta acimasindan bile korkuyorum, bu ülke ve insanlarini zerre sevmiyorum demiyosun. Bunu demek dışında bütün bahanelerini yazıyosun. Utanmasan ya zaten uzaylılar yarin bir gün dünyayı işgal eder ne gerek var askere gitmeye diyeceksin. Bir alıntı daha yazmayacağım. Bundan sonraki hayatını daha az korkarak yaşamanı temenni ediyorum.
Bu kafa ayrı bir kafa cidden. İyi misin?

Durduk yere aşırı milleyetçi saldırısına uğradık resmen. Çık şu kafadan çık. Dünyayı uzaylılar işgal etse zaten mecburen herkes savaşcak o artık askeri olmuyor. Dünyayı korumaya giriyor. Ben sana daha ne deyim? Bir kulağından girer diğerinden çıkar. Örnek istiyorsan söyleyim. Sen Suriye savaş ilan ettiğinde acemi asker ile mi saldırmak istersin? Profesyonel asker ile mi?

Diğer Avrupa ülkelerinde vicdani ret diye bir şey var farkındaysan. Okuma yazma varsa diye söylüyorum. Ben vicdani olarak gitmek istemiyorum seni de ilgilendirmez. Ben 6 ayımı boşuna harcamak istemiyorum. Orada silah kullanmayı öğretmıyorlar. Benim 2 kuzenim 6 aylık gittiler keşke gitmeseydik diye 6 ay sonra geri döndüler. Al eline kovayı git tuvaleti temizle milletin tuvaletini. Kusura bakma ama ben buna razı değilim. Bu zorunlu askerlik zaten babamın işlerini mahvetti o zamanlar. Babam tam işini kurdu çok iyi karlar ettiği dönemde hemen askere daha sonrada iflas etti. Gelip bana burada boş yapma.

Geri
Yukarı