2023'ün son raporu: Windows 10, neredeyse pay kaybetmedi!

Ayrıca bazı sistemlerde RAM miktarı ayni olmasına rağmen kullanım fazla oluyor. 8 GB RAM için boşta 5.5GB görmüştüm. Bu tür absürt örnekleri var.
Onu diyecektim de günümüzde bellek miktarını birçok kişi sorun etmiyor. Bence sorun aslında. Çünkü Ram miktarı bol. Boşta fiziksel Ram miktarını ve sanal Ram miktarını yoğun şekilde kullanıyor ama birçok insan dert etmiyor.

Boştayken böyle dolu olması demek işlemci gücünü de çok kullanıyor olması demek ama güçlü işlemciler ve bellek miktarının çok olması nedeniyle birçok insan bunu önemsemiyor.

Son düzenleme:
Onu diyecektim de günümüzde bellek miktarını birçok kişi sorun etmiyor. Bence sorun aslında. Çünkü boşta fiziksel Ram miktarını ve sanal Ram miktarını yoğun şekilde kullanıyor ama birçok insan dert etmiyor.

Boştayken böyle dolu olması demek işlemci gücünü de çok kullanıyor olması demek ama güçlü işlemciler ve bellek miktarının çok olması nedeniyle birçok insan bunu önemsemiyor.
16 GB ve üstü Ram kullananlar rahat genelde.

Windows 11'de getirdikleri TPM zorunluluğu gibi daha farklı zorunluluklar getirebilirler. Microsoft'un son çıkardığı ağır, jelibon gibi bilgisayar öldüren grafikleri gelecekte çok daha problem olacaklarını gösteriyor. Bir de para kazanma dertleri var. Tabii ki Windows 10'u öldürürler.

Daha çok ömrü var merak etme. Hem 32 Bit bilgisayarlar var, onların sonu mu gelecek Windows 11 ile?
Merak ettiğim bir şey yok. 32 bit bilgisayarların sonunun gelmesine de gerek yok. Tonla işletim sistemi var piyasada.

Yeni konular

Geri
Yukarı