2024'ün ilk raporu: Windows 11 yükselişi devam ediyor!

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Statcounter tarafından Ocak 2024 için Windows kullanım oranları açıklandı.

Buna göre 2018 yılında pazar payı lideri olan Windows 10, önceki aya göre %1,1'lik bir düşüş yaşayarak kullanım oranı %66,45'e geriledi.

Onu hemen arkasından %1.31'lik bir artış ile %27,83'lük bir kullanım oranıyla Windows 11 takip ediyor.

IMG_20240201_104807.jpg

W11 hatalar olmasa güzel işletim sistemi aslında ama hata dolu. Ben o hatalara daha fazla katlanamayıp W10'a geri dönüş yaptım . Masaüstü donuyordu, görev çubuğu uygulamaları çalışmıyordu bazen vs vs.

Windows 11 ağır olduğundan, herkes tercih etmiyor. Hala insanlar 4 GB RAM'li bilgisayar kullanıyor. Windows 10'nun desteği bitse bile hala Windows 10 kullanmak zorunda kalacaklardır.
Windows 7 kullanıcılar ya Linux'a ya da 7'de kalmak zorunda kalmışlar büyük ihtimalle.

W11 hatalar olmasa güzel işletim sistemi aslında ama hata dolu. Ben o hatalara daha fazla katlanamayıp Windows 10'a geri dönüş yaptım. Masaüstü donuyordu, görev çubuğu uygulamaları çalışmıyordu bazen vs vs.

Dediğin şeylerden birini bile yaşamamam normal mi?

Aynen öyle hocam. Çünkü Windows 7 dekilerin Max. 4 GB RAM olduğu için ve Windows 10 kaldıracak güçte bilgisayarları olmadığı için aynı kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı