2024 Bursluluk sınavı nasıl kazanılır ?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Bu sene 9.sınıf olarak bursluluk sınavına gireceğim. 21 Nisan'da olacak. 2.dönem eksiksiz çalışıyorum ama 1.dönem eksiklerim çok. Ne yapmalıyım? Nasıl kazanırım?

1. dönemi YouTube'den tekrar et ardından test çöz

Hocam başarabilir miyim sence ?

Hocam şöyle bi program yapsam nasıl olur. 1.dönem konularını yazdım ve astım duvarıma. Yarından itibaren okulda gördüğüm o günkü derslere çalışcam. Test çözecem paragraf da çözecem. Sonra zaman yeterse o duvara astığım konulardan 1 2 tane seçerim ona çalışıırm. Eksiğim varsa sonraki gün devam eder testleri çözer konuyu güzelce bitirirm. Kafamda soru kalmayacak şekilde o konuyu bitirdiğimden üstünü karalar geçerim. Haftasonları da aynen o haftayı tekrar test çözerim ve o haftasonları eski konuları bitiriim. Bu şekilde 21 Nisana kadar yetişir. Sizce olabilir mi yapabilir miyim ? Tavsiyenizi alırım artık.

Soruların çok kolay konulara hakimsen çok kolay kazanırsın. 9.sınıf'ta kazanamadığım sınava şu anda girsem net kazanırdım.

Kafa yapın ve bakış açın her şey korkma sınavdan. Matematiğ'in üstüne yürü yaparsın.

Hocam 4 defa girdim :(

Bende 5. sınıfta 461 puanla kaybetmiştim o zaman taban puan 440 civarı benden az alan elemanlar kazanırken bana burs vermemişlerdi. Babam kızgındır biraz çok uzatıp MEB müdürüne kadar ulaşmaya çalıştı telefonda sonra baktılar sistemden bizim arsa, araç, maddi durum iyi olunca taban puan bana geçerli değil daha yüksek puan almam gerekiyormuş.

Onunla da alakalı olabilir takma kafana.

Bende 5. sınıfta 461 puanla kaybetmiştim o zaman taban puan 440 civarı benden az alan elemanlar kazanırken bana burs vermemişlerdi. Babam kızgındır biraz çok uzatıp MEB müdürüne kadar ulaşmaya çalıştı telefonda sonra baktılar sistemden bizim arsa, araç, maddi durum iyi olunca taban puan bana geçerli değil daha yüksek puan almam gerekiyormuş.

Onunla da alakalı olabilir takma kafana.
Hocam şöyle bi program nasıl olur ? Okuldan gelince 2.dönem eksiğim olmayacak. Haftasonları da o haftaya genel tekrar etcem. Sonra 1.dönem konulrarı kağıda yazdım duvara astım. Herhangi boş vakitte onları halletcem üstüne çizik atcam. Acaba böyle böyle 21 nisana kadar yapabilir miyim yada verimli olacak mıdır ?

Program iyidir kendini motive edersin daha iyi çalışırsın.

Bende önceden program ile gidiyordum sonra baktım program yetersiz hem arada beni dara düşürüyor programsız çalışmaya başladım. Canım sıkılınca, boş kalınca ders çalışıyordum sonrasında netlerim artmaya başladı ve daha rahat.

Yazdığın taktik iyiymiş onunla gidebilirsin verimlidir tabii ki masa başında oturduğun ve canın sıkılmadığı sürece gelişirsin.

Program iyidir kendini motive edersin daha iyi çalışırsın.

Bende önceden program ile gidiyordum sonra baktım program yetersiz hem arada beni dara düşürüyor programsız çalışmaya başladım. Canım sıkılınca, boş kalınca ders çalışıyordum sonrasında netlerim artmaya başladı ve daha rahat.

Yazdığın taktik iyiymiş onunla gidebilirsin verimlidir tabii ki masa başında oturduğun ve canın sıkılmadığı sürece gelişirsin.
tamamdır bu programı uygulayacam

Geri
Yukarı