2024 yılı için mezuna mı bıraktınız, tercih mi yaptınız?

2024 yılı için mezuna mı bıraktınız, tercih mi yaptınız?

• Mezun

Oy: 47 35,9%
  • Tercih

Oy: 84 64,1%

• Oy verenlerin toplamı
    131

Aslan Mert

Centipat
Birçok kişide mezuna fazla yığılma olacağı yönünde endişe var. En azından burada bir öngörüde bulunabilmek için anket açtım. Peki siz 2024 yılı için mezuna mı bıraktınız, tercih mi yaptınız?

Hocam bence bırakmamaları daha iyi seneye bu yıl 3 milyonsa seneye 4,5 milyon kişi girecek bu yüzden çok iyi bir fikir olacağını düşünmüyorum ama onlara kalmış.

25 yaşındayım, 2015 yılından beri her sene yığılma olacağı söylentisi var ve ben eminim ki "yığılma olacak" diyen insanlar yığılmanın ne olduğunu bile bilmiyor.

Hocam seneye maalesef LGS en kalabalık grubu olan 2006-2007 yılları öğrencileri girecek ve nereden baksak en azından 1.000.000 kişi onlar bile etkileyecektir.

Hocam bence bırakmamaları daha iyi seneye bu yıl 3 milyonsa seneye 4,5 milyon kişi girecek bu yüzden çok iyi bir fikir olacağını düşünmüyorum ama onlara kalmış.

Hocam seneye maalesef LGS en kalabalık grubu olan 2006-2007 yılları öğrencileri girecek ve nereden baksak en azından 1.000.000 kişi onlar bile etkileyecektir.

Kardeşim nüfusu artan bir ülkede her sene önceki seneden daha fazla insan sınava girer zaten. Cumhuriyet tarihinde bunun aksi olmuş mu ki olağan dışı bir olay gibi planlara girişiyorsunuz ? Çalışan kazanır, 100.000 kişi girse de 100.000 olup Hakkaride okumak zorunda kalan insan kalır 4.000.000 insan girdiği halde Boğaziçini kazanan insanda olur.

Kardeşim nüfusu artan bir ülkede her sene önceki seneden daha fazla insan sınava girer zaten. Cumhuriyet tarihinde bunun aksi olmuş mu ki olağan dışı bir olay gibi planlara girişiyorsunuz? Çalışan kazanır, 100.000 kişi girse de 100.000 olup Hakkari'de okumak zorunda kalan insan kalır 4.000.000 insan girdiği halde Boğaziçi'ni kazanan insanda olur.

Hocam normalde sadece 1 sene sınava girer bu sene 2 sene neredeyse birlikte devlet önlem almadığından bu erken kayıtlara bu yüzden bu yıl yığılma olacak LGS 2020 zamanları ile sonralarına bakarsan kişi sayısı artmış mı azalmış mı görürsün evet hak eden kazanır ama fazla kişi fazla rakip demek.

Birçok kişide mezuna fazla yığılma olacağı yönünde endişe var. En azından burada bir öngörüde bulunabilmek için anket açtım. Peki siz 2024 yılı için mezuna mı bıraktınız, tercih mi yaptınız?

Bu sene ilk defa sınava girdim denemelere göre netlerim çok düşük geldi 105k yaptım seneye tekrar hazırlanacağım şimdiden çok daha iyi bir şekilde başladım.

Bu sene ilk defa sınava girdim denemelere göre netlerim çok düşük geldi 105k yaptım seneye tekrar hazırlanacağım şimdiden çok daha iyi bir şekilde başladım.

Denemelerim TYT 100 110 arasıydı 70 geldi ayt 50 55ti 30 geldi. Sonuçlar 245k geldi mezuna kalmaktansa bölümümde yatay geçiş yapıp o 1 seneyi değerlendirmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı.

Geri
Yukarı