Mezuna mı kalmalıyım yoksa tercih mi yapmalıyım?

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler buraya gerçekten içimi dökmek ve fikir almak için geldim. Öncelikle şunu belirteyim hiç ders çalışmadım sadece 3 ay dershaneye gittim sonra deprem oldu 5 ay İstanbul'da 2 farklı dershaneye gitmek zorunda kaldım, bunları bahane olsun diye söylemiyorum zaten çalışkan olmadığım ders hayatım iyice düzensizleşmesi ve benim iyice salmamla beraber yaptığım sonuç bu.

Screenshot_2.png

İstediğim bölüm ise siyaset bilimi uluslararası ilişkiler istiyorum(hem sevdiğim için hem de referanslarım mevcut) normalde Ankara'ya da İstanbul istiyordum ama şartlar bizi buraya sürükledi. Şimdi ise bursa ikinci öğretim gelme ihtimali var ama ailem ve referans olan abim bursa da okuyacağına Malatya'da kalıp en azından ailemle durmamı kendisinin beni zaten her dönem stajlara ve gerekli her yere gönderip bilgi edinmemi sağlayacağını söyledi. Bende hem lise 5 gibi olmasın diye hem de Malatya artık yaşanılacak bir şey değil kalmamak için başka yere gitmeyi düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler buraya gerçekten içimi dökmek ve fikir almak için geldim. Öncelikle şunu belirteyim hiç ders çalışmadım sadece 3 ay dershaneye gittim sonra deprem oldu 5 ay İstanbul'da 2 farklı dershaneye gitmek zorunda kaldım, bunları bahane olsun diye söylemiyorum zaten çalışkan olmadığım ders hayatım iyice düzensizleşmesi ve benim iyice salmamla beraber yaptığım sonuç bu.

Eki Görüntüle 1886150

İstediğim bölüm ise siyaset bilimi uluslararası ilişkiler istiyorum(hem sevdiğim için hem de referanslarım mevcut) normalde Ankara'ya da İstanbul istiyordum ama şartlar bizi buraya sürükledi. Şimdi ise bursa ikinci öğretim gelme ihtimali var ama ailem ve referans olan abim bursa da okuyacağına Malatya'da kalıp en azından ailemle durmamı kendisinin beni zaten her dönem stajlara ve gerekli her yere gönderip bilgi edinmemi sağlayacağını söyledi. Bende hem lise 5 gibi olmasın diye hem de Malatya artık yaşanılacak bir şey değil kalmamak için başka yere gitmeyi düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Yardımcı olun.
Hocam tercih yapın iyi sıralamanız.

Hocam tercih yapın iyi sıralamanız.
Bende Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi istiyorum.

Normalde bursa yazacaktım fakat ailem hem depremden vs ötürü Malatya da kalmamı istiyor sizce bursa Eskişehir yazmalı mıyım?
Öncelikle depremden dolayı çok geçmiş olsun. Hocam Uludağ Üniversitesi ve Eskişehir de okumanız sizin için referans olur daha rahat ederim diyorsanız Balıkesir de olabilir gerçekten yazmalısınız.

Öncelikle depremden dolayı çok geçmiş olsun. Hocam Uludağ Üniversitesi ve Eskişehir de okumanız sizin için referans olur daha rahat ederim diyorsanız Balıkesir'de olabilir gerçekten yazmalısınız.

Teşekkür ederim, hocam işte aileme bunu anlatamıyorum diyorlar ki ha bursa ha Malatya ben zaten sana her şeyi sağlayacağım bari burada oku diyorlar.

Geri
Yukarı