2024 yılında alınabilecek iPhone önerisi

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi şöyle, ben hem işte hem de kendim için kullanabilecek bir telefon alacağım. Hatta işim için operatör bile değiştim şimdi sıra telefona geldi. İlk başta iPhone 11 düşünüyordum ki aslında iPhone 11 bile iş için yetecektir diye düşünüyorum. Bütçem fazla yok, iPhone 13'e kadar düşündüm ama 38.000₺ gözüme büyük geldi. 12 düşündüm 25-30 civarı genelde, fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. Bana önemli olan hız kasmayan, donmayan, takılmayan, depolama sıkıntısı yaşamamak ve kamerası iyi olması lazım işim gereği. Tavsiyeniz ne olur 11, 12, 13? Öyle abartılacak bir tarafı yok ama Android'ler biliyorsunuz bir zaman sonra yavaşlıyor. Ailemde M.Ö kalan iPhone 7 Plus var benim telefondan hızlı hâlâ. 128 GB iPhone 12 alsam bana yeter diye düşünüyorum, 28.000₺.

Android'ler yavaşlıyor safsatasını bir kenara bırakırsak şu an için iPhone tarafına minimum 13 alınmalı. 11'in güncelleme desteğinin bitmesine az kaldı. Fiyatı da aşırı yüksek bu kadar eski bir cihaz için. 12 de fiyatını hak etmiyor ama ikinci el temiz bulunursa alınabilir. Ki sıfır düşünüyorsunuz sanırım. O zaman 13 tek seçenek.

Amiral gemisi cihazlarda zamanla yavaşlama problemi yok. iOS tarafında benim düşüncem iPhone 13 Pro veya Pro Max'den aşağısı alınmaz. Ülkemizde iOS cihazlar fiyat performans olarak mantıklı değil, alınmaz. iPhone 13'ü 38.000₺ civarı bir fiyata alırken Android tarafında ise o bütçede iPhone 15 serisine denk cihazlar var. Yine de karar sizin.

24 bin TL ile çıkış yapan telefonla A50'yi mi karşılaştırıyorsunuz. Bende mi yanlış var.
Şimdi şöyle, ben hem işte hem de kendim için kullanabilecek bir telefon alacağım. Hatta işim için operatör bile değiştim şimdi sıra telefona geldi. İlk başta iPhone 11 düşünüyordum ki aslında iPhone 11 bile iş için yetecektir diye düşünüyorum. Bütçem fazla yok, iPhone 13'e kadar düşündüm ama 38.000₺ gözüme büyük geldi. 12 düşündüm 25-30 civarı genelde, fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. Bana önemli olan hız kasmayan, donmayan, takılmayan, depolama sıkıntısı yaşamamak ve kamerası iyi olması lazım işim gereği. Tavsiyeniz ne olur 11, 12, 13? Öyle abartılacak bir tarafı yok ama Android'ler biliyorsunuz bir zaman sonra yavaşlıyor. Ailemde M.Ö kalan iPhone 7 Plus var benim telefondan hızlı hâlâ. 128 GB iPhone 12 alsam bana yeter diye düşünüyorum, 28.000₺.

Yeni çıkan ve amiral gemisi telefonlarda yavaşlama olmuyor. Android yavaşlıyor diyenler ya çok eski bir telefon kullanıyor ya da hiç Android kullanmıyor.
Ben kesin iPhone alacağım diyorsanız da minimum iPhone 13.

Arkadaşlar sakin. Android'ler bir zaman sonra yavaşlıyor dediysem, iOS hızına yetişemez anlamında. Tabii ki şu an da iPhone almak biraz enayilik aslında ama hızdan dolayı tek seçenek o🤷‍♂️ yoksa benim 8 yıllık yadigar bile şu zamana göre hızlı.

S3 mini ile mi kiyaslıyorsunuz Android'ler IOS'a göre yavaş derken? S24 Ultra iPhone 15 Pro Max'i tokat manyağı yapar mesela.

Geri
Yukarı