2024 YKS sistemi değişir mi?

Seçimlerden sonra hükümet değişirse, sistemde değişir diye düşünüyorum. Artık iyi mi olur kötü mü olur orası faili meçhul.

Değişmesine ben de ihtimal veriyorum ama bunu seçime bağlamak baya saçma. ÖSS, YGS-LYS, YKS hep bu iktidar varken geldi ve değişti sonuçta.

Değişmesine ben de ihtimal veriyorum ama bunu seçime bağlamak baya saçma. ÖSS, YGS-LYS, YKS hep bu iktidar varken geldi ve değişti sonuçta.
Tamam, hükümet değişirse, şuan ki hükümetin uyguladığı eğitim sistemini değiştirme ihtimali çok yüksek. Sizin de dediğiniz gibi YKS'de bu iktidarla geldi.

Bence değişmesi gerekiyor. Tamam zırt pırt sistem değişikliğine gerek yok ama dünya üzerinde bundan daha absürt bir sistem yok. Her sene yığılma olması da ayrı bir eksisi.

2024 YKS sistemi değişir mi sizce yoksa aynı devam mı eder?

Bu sistemin mağdurları çok arttı hem YKS'nin hem de LGS'nin. Ki gereğinden fazla kullanıldılar da. Normalde her sistem 4 sene kullanılıp bırakılırdı 6. senesini dolduracak ikisi de. Ama seneye çok fazla öğrenci gireceği için sistemi değiştirmek inanılmaz bir tepkiye yol açar. O yüzden diğer seneye değişme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı