2024'te LGS'ye gireceğim nasıl çalışmam gerek?

Umutsx

Centipat
Daha fazla  
2024'te LGS'ye gireceğim nasıl çalışmam gerek? Hangi derse daha çok çalışmalıyım? Bana ne önerirsiniz bu konuda ayrıca günlük olarak ne kadar soru çözmem gerek?

2024'te LGS'ye gireceğim nasıl çalışmam gerek? Hangi derse daha çok çalışmalıyım? Bana ne önerirsiniz bu konuda ayrıca günlük olarak ne kadar soru çözmem gerek?
2024'ün zor olacağını söylüyorlar. Türkçe, matematik ve fene deli gibi çalış. Kaç soru çözdüğünün önemi yok. Geçen sene bizim okuldan biri sadece 100 soruyla Enka Fen Lisesi'ne gitti. 300-400 soru ile kötü liseye de gidenler var ama. Ama mutlaka çözeceğin sorular MEB'e yakın olsun. Bu konuda öğretmenlerinden destek alabilirsin. Ağustos'ta başla. Haftada sadece 1 gününü oyun günü yap(Tabii o gün de ders çalışmayı unutma) ve sadece o gün oyun oyna. İstersen bir süre sonra oyun gününü kaldırabilirsin.

Yapamıyorum diye matematik yeni nesil soru çözmemezlik etme. Günde en az 15 paragrafın altına inme. Fen bilimleri de bir çeşit paragraf artık. Ara derslerden düzenli çöz(her gün çözmeyebilirsin haftada 3 4 gün mesela) ama bence ana dersler fiks olmalı. Bu dediklerimi programlı şekilde kendine göre düzenle bir 1 ay falan dene. Olmazsa başka programlar denersin.

Geri
Yukarı