2024'te Netflix hâlâ alınır mı?

Orada tartışma bitmiyor malesef çünkü tartışma yok. Pekala sen hayatını online yaşayıp kira verir gibi müzik, dizi, filmden faydalanmak istiyorsan tabiki suratını telefondan kaldırabilecek biri olamayacaksın farkında mısın? Değilsin.

Yani telefonunu şarj etmene izin vermeyecek bir karbon sistem yaratırsam, otobüse binmeni engellersem telefonundaki QR kodu okutup, akşam et yemene karışırsam hoşuna gidiyorsa BSDM'e olan yönelimin için seni tebrik ederim ancak Dominator bir karakter olarak bu kadar ucuza hizmet vermeyi tercih etmem. :)

Zira sen sürekli ödeme yaparak, sürekli aynı hizmeti alabileceğin ilizyonu içinde düşünüyorsun - malesef alamazsın. En basit örneği telefonlar, sadece şarjı yıprandığı için bile 2 yılda 1 yenilemeni istiyorum ve sen bunu mu savunuyorsun?

Bir şeyi anlamak için öncesi ve sonrasını düşünmen lazım, şu an aldığın hizmeti değil.

Herhangi bir Cd DVD BlueRay HDD arabirim ile istediğim kadar yedekleme yapıp, tek seferde ödemesini yaptığım şeyi kullanabilirim "istediğim her yer ve zamanda"*.

* Elektrik varsa tabi.

Bol bol laf salatası, "ben torrenttan indiriyorum çalıyorum içerikleri sonra CD/DVD'ye yazıyorum" demiyor da bizim kendisinin CD/DVD olarak içeriği satın aldığına inanmamızı bekliyor.

Yani binlerce içeriği izleyebilmek için 100-150 TL aylık aboneliğe para vermek yerine kendisinin sadece 1 içerik içeren 1 DVD'ye 100-150 TL verdiğine inanmamızı istiyor. Laf salatasına karnımız tok kardeş :)

Sanal karta nasıl para atıyoruz. Papara'dan IBAN'la aktarılabiliyor mu?
Evet hocam. Nays uygulamasının içinden para yatır diyip kart bilgilerinizi girerek yatırabilirsiniz.

Bol bol laf salatası, "ben torrenttan indiriyorum çalıyorum içerikleri sonra CD/DVD'ye yazıyorum" demiyor da bizim kendisinin CD/DVD olarak içeriği satın aldığına inanmamızı bekliyor.

Yani binlerce içeriği izleyebilmek için 100-150 TL aylık aboneliğe para vermek yerine kendisinin sadece 1 içerik içeren 1 DVD'ye 100-150 TL verdiğine inanmamızı istiyor. Laf salatasına karnımız tok kardeş :)
Okuma yazma yeteneklerini gözden geçirmelisin, benim kullandığım herhangi bir program veya izlediğim/dinlediğim herhangi bir şeyi nereden nasıl elde ettiğim konusunda bir yorumum bulunmamakta - ki bunu anlamamak için cidden çaba sarf etmen gerekli. Ama kötü bir yolda düşündüğünü söylemem "kardeş" çünkü bu gidişle 10 yıl sonra "Ya ben niye bunu izleyemiyorum" dediğinde karşına çıkabilecek ekrana "Tamam" demene üzüleceğiz beraber.

Oksijen ve gri madde önemli, yorumu dikkate almayın kısmını o yüzden belirttim.

Anlayabilmen için yazacağım şey; sen bir platformda bir şey "satın almıyorsun", "kiralıyorsun" ve bu kiralama kişisel DNA kopyalama organlarımın keyfine bağlı hizmet sunucu olarak - senin verdiğin paraya değil. Yani X'i ne zaman ne kadar izleyebileceğin veya bir gün sansürlenirse sansürsüz izleyebileceğin garantisini sana vermiyorum. Ayrıca EULA'yı okursan neden Amazon Prime, Netflix vb sistemlerin 1K 2K 4K kalitelerinin birbirini tutmadığını da görürsün, anlarsın, dünya daha güzel bir yere gitmez tabii ama olsun.

Bir CD DVD Blu-ray aldığında fiziken hayatının sonuna kadar senin, tek seferlik ödemeyle, bir düşün istersen, zor değildi düşünmek, sabah havalimanında GS'yi karşılarken de gördüm düşünmek zor değilmiş.

Diyelim ki sen Netflix'de bulunan 100 adet filmi izleyeceksin. Ve hadi diyelim 1 DVD ortalama 50 TL olsa, (çoğu 50'den çok daha fazla ama olsun) o 100 filmi 3 ayda izleyip 450 TL ödemek varken, sen 5000 TL verip o 100 filmi izleyeceksin. Ayda 33,3.. Film izleyen birisi 150 TL, sen 1650 TL ödeyeceksin ama aldığın şey senin olacak. savunduğun şeyin dökülmeyen tarafı yok.

Okuma yazma yeteneklerini gözden geçirmelisin, benim kullandığım herhangi bir program veya izlediğim/dinlediğim herhangi bir şeyi nereden nasıl elde ettiğim konusunda bir yorumum bulunmamakta - ki bunu anlamamak için cidden çaba sarf etmen gerekli. Ama kötü bir yolda düşündüğünü söylemem "kardeş" çünkü bu gidişle 10 yıl sonra "Ya ben niye bunu izleyemiyorum" dediğinde karşına çıkabilecek ekrana "Tamam" demene üzüleceğiz beraber.

Salataya bir de sos atayım diyosun tamam. Hangi torrentı kullanıyorsun söyle de hepimiz rahat nefes alalım.

Mesela ben senin söylediğin şeyleri söylesem ve sen bana benim sana attığım üstteki mesajı yollasan. Bunda samimiysem hemen evimdeki yıllar içinde birikmiş dev gibi legal, orijinal CD/DVD koleksiyonumun resmini çekerdim, fotoya bir de "tarih, saat ve bir not eklerdim "chaturanga'ya cevabımdır, işte orijinal CD/DVD koleksiyonum ben sadece satın aldığımı izlerim" falan derdim :)

Diyelim ki sen Netflix'de bulunan 100 adet filmi izleyeceksin. Ve hadi diyelim 1 DVD ortalama 50 TL olsa, (çoğu 50'den çok daha fazla ama olsun) o 100 filmi 3 ayda izleyip 450 TL ödemek varken, sen 5000 TL verip o 100 filmi izleyeceksin. Ayda 33,3.. Film izleyen birisi 150 TL, sen 1650 TL ödeyeceksin ama aldığın şey senin olacak. savunduğun şeyin dökülmeyen tarafı yok.
100 filmi, istediğim zamanda istediğim şekilde (standart,indirim,toplu) satın aldıktan sonra bir sabah platformdan "X" sebepli kaldırıldı/sansürlü hale getirildisini izleyip kişisel zevklerime başkalarının genetik fantezilerini karıştıracağıma, keyfimin kahvayası olarak izleyebilirim. Daha fenası, bunu yaptığımdan kimsenin haberi olmadan istediğim yer ve zamanda bunu insanlarla paylaşabilirim - ki kimse bana bununla ilgili reklam satmaya çalışmasın.

Dökülen gerçekten bunlar olsaydı sevinirdim, ancak gri madde yoksunluğunu forumda gözlemlediğim kadar, eğitimde ve toplumda da gözlemliyorum. Başarılılar cidden. :)

Salataya bir de sos atayım diyosun tamam. Hangi torrentı kullanıyorsun söyle de hepimiz rahat nefes alalım.

Mesela ben senin söylediğin şeyleri söylesem ve sen bana benim sana attığım üstteki mesajı yollasan. Bunda samimiysem hemen evimdeki yıllar içinde birikmiş dev gibi legal, orijinal CD/DVD koleksiyonumun resmini çekerdim, fotoya bir de "tarih, saat ve bir not eklerdim "chaturanga'ya cevabımdır, işte orijinal CD/DVD koleksiyonum ben sadece satın aldığımı izlerim" falan derdim :)
Malesef bu 2000-2005 sonrası doğanların sıkça başvurduğu bir şey. Çünkü hayatlarını kanıtlamak için bile instagrama ihtiyaçları var. Oysa bir şeyi kanıtlamak için sadece sözleştiğiniz zaman ve yerde onu getirmeniz yeterli ve bu çok acı bir gerçek. Üstüne fazla düşünme, oksijen darboğazı olacaktır.

100 filmi, istediğim zamanda istediğim şekilde (standart,indirim,toplu) satın aldıktan sonra bir sabah platformdan "X" sebepli kaldırıldı/sansürlü hale getirildisini izleyip kişisel zevklerime başkalarının genetik fantezilerini karıştıracağıma, keyfimin kahvayası olarak izleyebilirim. Daha fenası, bunu yaptığımdan kimsenin haberi olmadan istediğim yer ve zamanda bunu insanlarla paylaşabilirim - ki kimse bana bununla ilgili reklam satmaya çalışmasın.

Dökülen gerçekten bunlar olsaydı sevinirdim, ancak gri madde yoksunluğunu forumda gözlemlediğim kadar, eğitimde ve toplumda da gözlemliyorum. Başarılılar cidden. :)

Malesef bu 2000-2005 sonrası doğanların sıkça başvurduğu bir şey. Çünkü hayatlarını kanıtlamak için bile instagrama ihtiyaçları var. Oysa bir şeyi kanıtlamak için sadece sözleştiğiniz zaman ve yerde onu getirmeniz yeterli ve bu çok acı bir gerçek. Üstüne fazla düşünme, oksijen darboğazı olacaktır.

Çok fazla salata çeşidin var kardeş, Masterchef'e katıl bence Sergen'den neyin eksik :) Çok şey söylüyorsun ama ..

100 filmi, istediğim zamanda istediğim şekilde (standart, indirim, toplu) satın aldıktan sonra bir sabah platformdan "X" sebepli kaldırıldı/sansürlü hale getirildisini izleyip kişisel zevklerime başkalarının genetik fantezilerini karıştıracağıma, keyfimin kahvayası olarak izleyebilirim. Daha fenası, bunu yaptığımdan kimsenin haberi olmadan istediğim yer ve zamanda bunu insanlarla paylaşabilirim - ki kimse bana bununla ilgili reklam satmaya çalışmasın.

Maalesef bu 2000-2005 sonrası doğanların sıkça başvurduğu bir şey. Çünkü hayatlarını kanıtlamak için bile Instagram'a ihtiyaçları var. Oysa bir şeyi kanıtlamak için sadece sözleştiğiniz zaman ve yerde onu getirmeniz yeterli ve bu çok acı bir gerçek. Üstüne fazla düşünme, oksijen darboğazı olacaktır.

1000 fark içerik yerine, 10 tane sabit içeriği izle dur o zaman sen. Ha tabii arkadaşında dediği gibi illegal yollardan yazıp izliyorsan sen haklısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı